Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Mio ukázalo prvú autokameru so 4K rozlíšením!

Mio ukázalo prvú autokameru so 4K rozlíšením!
Zdroj | Mio
Michal Sobek
Mio ukázalo prvú autokameru so 4K rozlíšením!
Zdroj | Mio
Zdroj | Mio

Taiwanská spoločnosť Mio, ktorá je svetovým lídrom v satelitných navigáciách, uvádza na trh kameru MiVue 886 určenú do auta. Má ako prvá rozlíšenie 4K a dvojpásmové Wi-Fi.

Pozrite si

Mio predstavilo čiernu skrinku s 2K kamerou a knihou jázd

Mio MiVue 886 má telo vyrobené z čierneho plastu s rozmermi 94,2 x 56,6 x 41 mm a hmotnosť 124,5 gramu. Výrobca nezabudol ani na náhľadový displej s uhlopriečkou 3 palce. Ovládacie tlačidlá sa nachádzajú na boku zariadenia.

Najväčšou novinkou je samotný senzor s uhlom záberu 160 stupňov. Ten je pomerne veľký a má 1/1.8, takže vytvára lepší, čistejší a sýtejší obraz. Záznam videa je možný v 4K rozlíšení pri 30 fps.

Okre tohto rozlíšenia ponúka aj 2K pri 60 fps a Full HD pri 120 fps, teda, inak povedané, spomalený režim. Pri jazde v noci využíva autokamera 2K rozlíšenie spolu s HDR.

Zdroj | Mio

Autokamere Mio MiVue 886 patrí aj prvenstvo v tom, že obsahuje Wi-Fi 5. Pomocou tohto pripojenia môžete aktualizovať softvér a údaje o rýchlostných kamerách prostredníctvom OTA.

K dispozícii je aj technológia Bluetooth, ktorá so sebou prináša užitočnú funkciu Find My Parked Car. Tá ukladá GPS pozíciu zaparkovaného auta. V aplikácii MiVue Pro sa môžete k vášmu autu nechať pomocou strelky navigovať.

Okrem toho v aplikácii nájdeme aj knihu jázd, kde môže používateľ stiahnuť záznam o prejdených kilometroch. Aj táto autokamera je vybavená funkciami ako Average Speedcam Alerts, čiže výstraha pred meraním rýchlosti, Smart Alert, ktorá zase dá výstrahu pred priblížením sa k miestu, kde sa vykonáva rýchlostné meranie.

Bežné autokamery vykonávajú ukladanie súborov v minútových intervaloch, ale Mio MiVue 886 to zvláda každú sekundu. Zápis prebieha na microSD kartu až do kapacity 256 GB.

Pre porovnanie, je to až 800 minút záznamu pri maximálnom 4K rozlíšení. Akonáhle by došlo ku nehode, tak systém tento záznam automaticky opraví.

Pozrite si

Takto má vyzerať vlajková loď za polovičnú cenu! Toto je Huawei nova 9

Autokamera Mio MiVue 886 má dokonca aj vstavanú batériu. To sa hodí v prípade, ak dôjde k vypnutiu motoru a zariadenie bude naďalej chrániť auto v pasívnom režime ďalších 48 hodín. V tomto režime sa automaticky nastaví Full HD rozlíšenie pri 30 fps, aby maximalizovalo využitie pamäťovej karty.

Cena autokamery Mio sa pohybuje okolo sumy 240 eur.