Reklama

MiniPRO - novinka z dielne Segway

Zdroj | Segway
Michal Spiegel
Zdroj | Segway
Zdroj | Segway

Segway, pre niekoho turistická atrakcia, ktorá si našla obľubu v centrách miest, pre iných bežná náhrada dopravného prostriedku. Medzi najnovší produkt tejto rovnomennej spoločnosti patrí miniPRO, ktorý vznikol v spolupráci s firmou Ninebot, ktorá Segway už nejaký ten rok vlastní.

Zdroj | Segway

Na minuloročnej výstave CES 2016 v Las Vegas, Segway predstavil túto novinku, ktorá bola kombináciou osobného robota a prepravného prostriedku.

Očakávané vydanie bolo plánované až na jar 2017. Fanúšikov tohoto druhu dopravy však určite poteší, že vyšiel už včera, 1. júna, aj keď zatiaľ len v USA.

Zdroj | Segway

Hoverboard, ako sa tieto prostriedky nazývajú, fungujú na systéme balansovania pomocou vlastného tela. Pre tých z vás, ktorí túto hračku neskúšali, pomocou nakĺaňania vášho tela dopredu či dozadu pridávate a brzdíte.

Ovládanie je veľmi intuitívne a v podstate jednoduché, no pri prvom pokuse hrozia aj drobné zranenia spôsobené stratou rovnováhy.

Pozrite si

AirWheel je nový dopravný prostriedok pre mestských lenivcov

MiniPRO disponuje párom dofukovacích pneumatík na rozdiel od podobných produktov, ktoré mávajú obyčajné gumené kolieska. Pozitívom by mohlo byť, že Segway pridal do stredu nízku nastaviteľnú jednotku, ktorá slúži ako stabilizačný prvok na vybalansovanie a zároveň ovládanie pomocou kolien.

Túto pomôcku ocenia najmä tí, ktorým nevyhovuje Segway mini bez podporných riadidiel alebo Segway jednokolka.

Zdroj | Segway

Robotickú časť miniPRO zabezpečuje aplikácia, pomocou ktorej môžete na diaľku Segway ovládať. Na jedno nabitie by produkt mal vydržať približne 25 kilometrov, čo nie je práve veľa, ale na presúvanie po meste by to postačiť malo.

Hmotnosť produktu by nemala presiahnuť 13 kilogramov, čo je približne o kilo viac, než váži klasický horský bicykel. Cena by sa mala pohybovať okolo 1 300 USD.

Zdroj | Segway

Firma Segway je na trhu už niekoľko rokov, no neustále sa jej menia majitelia. Momentálne patrí pod čínskeho technologického giganta Xiaomi.

Pozrite si

Ninebot mini: lacný Segway z dielne Xiaomi

Tieto balančné prostriedky u nás nebývajú tak často vidieť, ako napríklad v západných krajinách, no stávajú sa čo raz populárnejšie.

Problémom však môžu byť zákony týkajúce sa takéhoto druhu transportu. Na Slovensku sme zatiaľ voči Segwayu relatívne benevolentní a okrem drobných úprav typu povinnosti ochrannej prilby, môžeme na týchto prostriedkoch jazdiť aj po chodníku a cyklotrasách.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.