Reklama

Mini SIM karta: prvý ju ponúkne T-Mobile

Roman Calík

Časy, kedy bola veľkosť SIM karty na úrovni platobnej karty sú dávnou minulosťou. Ale i tá súčasná už má menšiu verziu, tzv. Mini SIM ako prvý ponúka T-Mobile.

T-Mobile na náš trh uviedol najmenšiu verziu SIM karty, tzv. Mini SIM kartu. Tá je známa aj pod označením Micro SIM či 3FF (3rd form factor SIM). V porovnaní so štandardnou SIM kartou je takmer o polovicu menšia. Rozmery Mini SIM karty sú totiž len 12 x 15 mm, pričom súčasná SIM karta má rozmery 25 x 15 mm (porovnanie veľkostí kariet môžete vidieť aj na priložených obrázkoch). Okrem rozmerov sa však nič nemení, všetky ostatné parametre novej SIM karty sa totiž zhodujú s bežne používanými SIM kartami T-Mobile.

Prečo Mini SIM?

Mini SIM karta sa bude používať vo viacerých mobilných zariadeniach budúcnosti. Stačí, aby takéto zariadenie podporovalo formát Micro SIM (3FF). V súčasnosti je možné takúto SIM kartu používať v novinke od Apple – tablete iPad vo verzii s podporou 3G. V blízkej budúcnosti k pripravovaným zariadeniam s podporou Mini SIM karty pribudne aj čerstvo predstavený iPhone 4, ktorý sa objaví aj v ponuke T-Mobile.

Micro SIM

Kúpa a služby na Mini SIM karte

Mini SIM karta je poskytovaná za rovnakých podmienok ako štandardná SIM karta a môžete si na nej nechať aktivovať rovnaké služby, ako na bežné SIM karty, t.j. programy Podľa seba v súčasných akciových ponukách alebo aj iné mesačné programy. Zároveň je možná výmena SIM karty aj v rámci existujúceho záväzku za štandardných podmienok, pokiaľ budete chcieť využívať svoje služby na novom zariadení. T-Mobile však neodporúča Mini SIM kartu používať v  mobilných zariadeniach podporujúcich bežný formát SIM karty. T.j. s jednoduchým adaptérom teoreticky nie je problém novú SIM kartu použiť v súčasných mobilných telefónoch, nie je však zaručená jej 100% kompatibilita.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.