Reklama

Mini Motorways - populárne Mini Metro má vydareného nástupcu

Zdroj | Dinosaur Polo Club
Stanislav Vinc
Zdroj | Dinosaur Polo Club
Zdroj | Dinosaur Polo Club

Štúdio Dinosaur Polo Club sa po úspešnom titule Mini Metro rozhodla pre prirodzené pokračovanie. V hre Mini Motorways budeme tentokrát organizovať cestnú premávku.

Pri prejazde mestom počas dopravnej špičky ste si už možno niekedy pomysleli, že ak by to bolo vo vašich rukách a kompetenciách, v tejto zápche by ste určite nestáli. Teraz si tento pocit môžete overiť v praxi, resp. v novej hre Mini Motorways, ktorá patrila medzi úvodné tituly hernej služby Apple Arcade.

Zdroj | Dinosaur Polo Club

Podobne ako v hre Mini Metro, aj v pokračovaní budete musieť spájať postupne sa zobrazujúce body na mape. Tentokrát však nepôjde o stanice metra, ale domy a budovy, ktoré budete spájať cestami ľubovoľných tvarov a dĺžok. Obyvatelia domov určitej farby sa chcú dostať do budov rovnakej farby.

Zdroj | Dinosaur Polo Club

Ako vždy, celé to začína veľmi jednoducho a v prvých minútach na mape sa budete zaručene nudiť. Postupne sa však na mape začne objavovať čoraz viac budov. Aby ste teda dopravu mohli udržať pod kontrolou, k dispozícii dostanete semafóry a diaľnice. Ak to však neustojíte a ľudia sa nebudú vedieť dostať do vytúženej cieľovej destinácie, doprava zlyhá a hra pre vás skončí.

Zdroj | Dinosaur Polo Club

V hre sa aktuálne nachádza šesť miest, teda šesť rôznych máp. Hranie na nich sa však až na potrebné mosty cez rieky príliš nelíši. Na každej mape máte navyše iba jeden cieľ a to dosiahnuť 250 bodov, čo po chvíli praxe nie je až taký problém. Čo ďalej po splnení jedinej úlohy na každej mape?

Zatiaľ nič, hra nemá žiadne denné výzvy a všetky mapy prejdete maximálne v priebehu 2-3 dní. Keďže je však hra Mini Motorways dostupná iba v hernej predplatnej službe Apple Arcade, až tak to neprekáža. Za cenu, ktorú by si autori mohli za túto hru vypýtať, totiž s touto službou získavate prístup k desiatkám ďalších titulov a tak nedostatok obsahu v tejto hre až tak nezamrzí.

Pozrite si

Apple Arcade – všetko, čo potrebujete vedieť o novej hernej službe

Väčším problémom sú skôr technické nedostatky, ktoré však veríme, že autori spolu s nedostatkom obsahu v priebehu najbližších mesiacov odstránia. Mini Motorways totiž patrí medzi najlepšie tituly, ktoré súčasne v Apple Arcade nájdete a určite sa oplatí túto službu skúsiť aspoň na jeden mesiac bezplatne.

Stiahnuť aplikáciu

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.