Reklama

Mini LED Wi-Fi projektor s OS Linux

Drahomír Piok

Písali sme už o rôznych pico projektoroch ako Toshiba Lumileo P100 a M200 alebo AAXA  M2, no tento má niekoľko predností, ktoré ostatným chýbajú. Už z názvu  Mini LED Wi-Fi projektor je jasné, že výrobca osadil aj Wi-Fi modul do svojho zariadenia. No to stále nie je všetko, tento drobček beží na Linuxe a ako šikovné príslušenstvo dostanete aj bezdrôtovú klávesnicu! Ale všetko nemôže byť tak dokonalé ako to z počiatku vyzerá, aj tento projektor má svoje nedostatky.

Mini LED WiFi projektor

Hliník, WiFi a Linux

Telo projektora je tvorené z časti čiernym plastom a strieborným hliníkovým obalom. Dizajn je veľmi elegantný a nepôsobí lacno. No nás viac zaujíma, čo sa nachádza vo vnútri. Celý systém beží na jadre OS Linux 2.6.10 kernal. Ako veľké plus na mňa pôsobí podporovaný bezdrôtový štandard  WiFi 802.11 b/g. Vďaka nemu môžete surfovať po internete a s tým súvisí aj dodávané príslušenstvo – bezdrôtová klávesnica. Nájdeme na nej rôzne multifunkčné tlačidlá priamo pre projektor, samozrejme QWERTY klávesnicu a smerové šípky, ktoré slúžia aj ako kurzor pri používaní internetu. Pre pohodlnejšie prezentácie nájdete v balení aj klasický jednoduchý ovládač do ruky.

Mini LED WiFi projektor

Okrem toho nájdeme na malom hliníkovom tele, s veľkosťou 137 x 77 x 23 mm, pre rýchlejšiu prácu aj USB port a čítačku SD pamäťových kariet. Samotná projekcia obrazu je realizovaná LED diódou s výkonom 3 W a životnosťou 20 000 hodín. Bohužiaľ, svietivosť projektora je iba 10 lumenov, preto si treba urobiť tmavú miestnosť. Taktiež svojím rozlíšením nie je žiaden rekordér, dosahuje len VGA, čiže 640 x 480 bodov. Maximálna veľkosť premietaného obrazu, ktorý musíme zaostrovať manuálnym zoomom, je 70“. O zvuk sa postará malý mono reproduktor s výkonom 1,5 W. Výdrž by som hodnotil ako mierne nadštandardnú, presahuje 2 hodiny pri stálom premietaní. Dosahuje ju pomocou 2 000 mAh Li-ion batérie, ktorú treba do plna nabíjať štyri hodiny. Prístroj dokáže premietať obraz z iných zariadení iba vďaka AV rozhraniu. V balení nájdeme ešte hliníkový  stojan, trojnožku, ktorý sa jednoducho pripevní na spodnú časť. Projektor je už v predaji a ak by ste mali záujem, nájdete ho s cenovkou pohybujúcou sa okolo 220 €.

Mini LED WiFi projektor

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.