Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

MINI Concept Aceman: blíži sa prvý úplne elektrický crossover MINI

MINI Concept Aceman: blíži sa prvý úplne elektrický crossover MINI
Zdroj | MINI
Igor Neštrák
MINI Concept Aceman: blíži sa prvý úplne elektrický crossover MINI
Zdroj | MINI
Zdroj | MINI

Britský výrobca MINI, ktorý postupne elektrifikuje svoje portfólio predstavil nový koncept s názvom Aceman, ktorý predstavuje ukážku budúcej generácie elektrických modelov v segmente prémiových malých automobilov.

Zdroj | MINI

MINI, ktoré je súčasťou koncernu BMW Group sa už na jar 2021 zaviazalo, že po roku 2030 už nebude vyrábať vozidlá so spaľovacím motorom. Cieľom automobilky je aby v roku 2027 bola polovica produkcie tvorená výhradne elektromobilmi. Po uvedení prvého elektromobilu MINI Cooper SE výrobca s odstupom času hlási enormný záujem o tento elektrifikovaný model. S cieľom elektrifikovať svoj súčasný rad modelov MINI predstavilo nový koncept ako ukážku budúceho modelu, ktorý príde akoúplne prvý elektrický crossover pod názvom MINI Aceman.

Zdroj | MINI

MINI Aceman odzrkadľuje ukážku novej éry dizajnového jazyka značky, ktorý má svojmu budúcemu majiteľovi priniesť pocit riadenia elektrifikovanej motokáry so zameraním na minimálnu ekologickú stopu. Koncept Aceman bol vytvorený s redukovaným dizajnom exteriéru a interiéru.

Pozrite si

BMW i4 M50: Elektromobil, ktorý vám garantuje skvelý zážitok z jazdy

Tradičné materiály ako koža a chróm nahradili povrchy vyrobené z pletených recyklovaných textílií, ktoré sú spojené s novým OLED displejom ako centrálnym rozhraním vozidla. Elektrická koncepcia umožňuje výrobcovi zamerať sa na základné tradičné hodnoty MINI z hľadiska kreatívneho využívania priestoru. Takýmto prístupom vznikajú modely, ktoré na menšom pôdoryse ponúknu maximálny priestor.

Podľa moderných štandardov je tento koncept dosť malý, pretože je len 4,05 metra dlhý, 1,99 metra široký a 1,59 metra vysoký. Je podstatne kratší ako odchádzajúci MINI Countryman , no zároveň je širší a vyšší. MINI Concept Aceman bude prvýkrát verejne predstavený na najväčšom svetovom hernom podujatí, gamescom 2022, v Kolíne nad Rýnom.

Zdroj | MINI
Zdroj