Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Miliardového Spider-Mana si môžete pozrieť aj v našich kinách

Miliardového Spider-Mana si môžete pozrieť aj v našich kinách
Zdroj | Collider
Michal Spiegel
Miliardového Spider-Mana si môžete pozrieť aj v našich kinách
Zdroj | Collider
Zdroj | Collider

Dnes sa čiastočne po Slovensku otvárajú kiná a pri tejto príležitosti bude konečne možnosť pozrieť si najúspešnejšieho Spider-Mana.

Komixová legenda uzrela svetlo sveta po prvýkrát vo filmovom spracovaní ešte začiatkom 21. storočia, kedy vyšla skvelá trilógia režiséra Sama Raimiho s Tobey Maguirom v hlavnej úlohe Petra Parkera. Nasledovali dve časti nie veľmi úspešného počinu Amazing Spider-Man režiséra Marca Webba, kde Spider-Mana stvárnil Andrew Garfield. Následne sa réžie chopil Jon Watts, ktorý sériu osviežil a v roku 2017 priniesol Spider-Man: Homecoming. Tom Holland ako Peter Parker a herecké hviezdy ako Michael Keaton či Robert Downey Jr. sa postarali o úspech filmu.

Nasledovalo nie menej vydarené pokračovanie Spider-Man: Far from Home a na záver minulého roku sme sa dočkali Spider-Man: No Way Home, ktoré si však u nás premiéru neužilo z dôvodu zatvorených kín. Vo svete však nový Spider-Man rezonoval.

Pozrite si

Čo všetko vieme o novom Matrixe a kedy si ho pozrieme?

Kasový trhák

Film vzbudil pozornosť najmä kvôli financiám, ktoré stihol zarobiť. Za predpremiéru zarobil 50 miliónov dolárov, čo mu zaručilo tretie miesto v rebríčku po Avengers: Endgame a Star Wars: Force Awakens.

Iba za uvádzací víkend v USA nový Spider-Man zarobil 260 miliónov dolárov a stal sa tak druhým najúspešnejším filmom, keď prekonal Avengers: Infinity War.

Zároveň ide o prvý film, ktorému sa podarilo prekročiť hranicu 1 miliarda dolárov v hrubom zisku od nástupu pandémie koronavírusu v roku 2019. Prekonať hranicu miliarda dolárov sa podarilo filmu ešte koncom decembra 2021 iba 12 dní po uvedení v kinách.

K dnešnému dňu Spider-Man: Bez domova zarobil už cez dve miliardy dolárov.

Najsledovanejší trailer

Úspech v kinách už predpovedala aj sledovanosť prvého traileru. Ten za 24 hodín nazbieral neuveriteľných 355,5 miliónov pozretí naprieč platformami. Mimochodom predchádzajúci rekord držal trailer na Avengers: Endgame, ktorý za 24 hodín nazbieral o približne 65 miliónov menej pozretí.

Zdroj | StyleCaster

Návrat hereckých hviezd

O úspech veľkofilmu sa jednoznačne pričinil aj návrat pôvodných hereckých hviezd zo starších filmov. Z hlavných nepriateľov sa tak vráti Dr. Octopus, ktorého si po 20 rokoch opäť zahral Alfred Molina a nebude tiež chýbať Green Goblin, kde sa vrátil Willem Dafoe. Fanúšikov určite poteší, že uvidia aj pôvodných hercov Spider-Mana, Andrewa Garfielda a Tobey Maguira.

Poteší aj návrat neurotického šéfredaktora, ktorého opätovne stvárnil výborný J.K. Simmons.

Zdroj | Kfindtech

Lístky za 25 tisíc na Ebay

Premiéra Spider-Man: Bez domova bola v USA tak očakávaná, že lístky sa predávali na internete za obrovské sumy. Príkladom je ponuka na Ebay, kde sa lístky na premiéru predávali za 25 000 dolárov.

Na Disney+ nebude

Napriek tomu, že značka Spider-Man patrí pod Marvel, ktorý vlastní spoločnosť Disney, na streamovacej službe Disney+ pravdepodobne nového Spider-Mana neuvidíme. Postarala sa o to spoločnosť Sony, ktorá spolu s Marvel Studios film produkovala a ktorej film podľa autorských práv patrí. Navyše vďaka dohode so spoločnosťou Starz, sa pravdepodobne nový Spider-Man objaví na inej streamovacej službe.

Spoločnosť Sony si navyše s Disney+ minulý rok poistila svoje značky a to tak, že Disney získa práva na zobrazovanie noviniek Sony až po 18 mesiacoch, v rámci ktorých môže Sony premietať filmy exkluzívne na Netflixe.