Reklama

Miele Scout RX1 je robotický vysávač, ktorý vidí kde ešte neupratal

Marek Šimunek

Ak chcete väčšine súčasných robotických vysávačov zabrániť v tom, aby sa dostali do určitých častí miestnosti musíte siahnuť po zábranách. Miele Scout RX1 na to ide trochu inak. Namiesto zábran totiž využíva vlastnú kameru, pomocou ktorej robot vidí kde už upratal a kde ho to ešte len čaká.

Miele Scout RX1

Samozrejme, že kamera nie je jedinou vecou, ktorá určuje jeho polohu. Scout RX1 sa okrem nej spolieha aj gyroskop. Nemalo by sa teda stať, že ostane časť podlahy neuprataná. Okrem toho by sa toto efektívnejšie upratovanie malo prejaviť aj na tom, že tento robot nebude potrebovať toľko energie na zbytočné pohyby a vydrží viac na jedno nabitie. Podľa údajov výrobcu vydrží Scout RX1 na jedno nabitie dve hodiny vysávania.

Miele Scout RX1

Vďaka kamere sa však RX1 vie sám vrátiť včas do nabíjacej stanice, aby sa nestalo, že po vašom návrate domov ho nájdete v strede izby bez “šťavy”. O to, aby Miele Scout RX1 náhodou nenarazil do steny, alebo vášho nábytku sa stará sedem infračervených senzorov umiestnených vpredu. Trojica senzorov na spodnej stene sa naopak stará o to, aby sa tento pomerne drahý robot nerozhodol spustiť sa dole schodmi.

Miele Scout RX1

Miele Scout RX1je jasným dôkazom, že aj robotické vysávače napredujú a sú čím ďalej tým lepšie a hlavne inteligentnejšie. Moderné technológie sa však odrážajú aj na cene, ktorá je v tomto prípade na americkom trhu stanovená na 999 USD.

Foto: Miele

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.