Reklama

Microsoft uviedol po vzore Apple stránku PC versus Mac

Marek Šimunek

Agresívna reklama medzi spoločnosťami Apple a Microsoft sa dostáva do druhého kola. Potom ako v máji tohto roku Apple stopol svoju útočnú kampaň smerovanú na prechod od Windows počítačov na Mac OS X a spustil reklamnú kampaň „Why you&#039ll love a Mac“ (Prečo budete Mac milovať), spustil Microsoft stránky PC vs Mac, kde sa snaží potenciálnych záujemcov presvedčiť o výhodách kúpy počítača s operačným systémom Microsoft Windows 7.

PC vs Mac

Súboj týchto dvoch spoločností trvá už niekoľko rokov. Oba operačné systémy majú svojich zástupcov a rovnako aj svojich odporcov a majú aj svoje výhody a nevýhody. Microsoft sa snaží poukázať na svojej stránke na výhody plynúce z vlastnenia počítača s najrozšírenejším operačným systémom Microsoft Windows. Úvodná stránka je rozdelená do šiestich častí zábava, jednoduchosť, tvrdá práca, zdieľanie, kompatibilita a výber. V týchto jednotlivých častiach sa snaží spoločnosť Microsoft poukázať na jednotlivé výhody počítačov s ich operačným systémom oproti počítačom s operačným systémom Mac OS X. Podľa stránky sú počítače s Windowsom produktívnejšie, zachovávajú si vzájomnú kompatibilitu jednotlivých aplikácii a vytvorených dokumentov a tiež sú vo všeobecnosti aplikácie a programy vyvíjané primárne pre Windows počítače až následne portované pre iné operačné systémy.

PC vs Mac

Ďalším bodom, ktorý podľa uvedenej stránky nahráva počítačom s Windowsom je možnosť personalizácie a tiež veľký výber doplnkových hardvérových rozšírení ako TV tuner, 3G modem, rôzne farebné prevedenia alebo množstvo veľkostí displejov, ktoré umožňujú výber toho správneho počítača pre danú činnosť a vaše požiadavky. Práve k tomuto účelu je určená aj samostatná časť danej stránky, ktorá má prípadným záujemcom pomôcť pri výbere Windows počítača určeného priamo pre nich. Filozofiou daného pomocníka je aby ľudia neplatili za niečo čo aj tak reálne nevyužijú. Bohužiaľ celá stránka, rovnako ako sprievodca sú v angličtine. Ak však nie je anglický jazyk pre vás problémom, určite si pozrite sprievodcu výberom nového počítača. Vtipné pripomienky mužského hlasu, komentujúce každú vašu voľbu vás iste pobavia. Aj keď celá stránka vyzdvihuje najmä Windows počítače a boj medzi Windows a Mac komunitou je jasný, je nutné si uvedomiť, že oba systémy majú svoje výhody aj nevýhody a výber tak ostáva na koncovom užívateľovi.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.