Reklama

Microsoft Touch Mouse: Magic Mouse od Microsoftu?

Marek Šimunek

Vrámci medzinárodného veľtrhu CES 2011 v Las Vegas predstavil Microsoft svoju novú myš, ktorá disponuje revolučným multitouch ovládaním a má užívateľom Windows 7 uľahčiť každodennú prácu. Otázka však znie, kde sa len Microsoft inšpiroval?

Microsoft Touch Mouse

Microsoft svoju novú myš predstavuje ako revolučný produkt, ktorý prináša ovládanie vášho počítača až ku končekom vašich prstov. Obľúbencom značky Apple je toto riešenie určite veľmi povedomé, nakoľko už niekoľko mesiacov si užívajú multitouch myš Apple Magic Mouse. Microsoft Touch Mouse je riešená podobným spôsobom a jej povrch pokrýva matica kapacitných, na dotyk citlivých elektród. Vďaka tomu by ste na nej márne hľadali akékoľvek hardvérové tlačidlá. O dokonalé rozpoznávanie polohy myšky sa stará technológia BlueTrack.

Microsoft Touch Mouse

Bohužiaľ myš sa k počítaču nepripája pomocou Bluetooth a tak si budete musieť vo svojom počítači rezervovať jeden USB port pre malý 2,4 GHz prijímač. Touch Mouse bez problémov zvláda štandardné operácie ako ľavý / pravý klik alebo pohyb po stránkach do všetkých strán. Pre maximalizáciu, minimalizáciu a aktiváciu okien využijete gestá s dvojicou prstov a ak použijete tri prsty môžete spravovať vašu pracovnú plochu. Jednoducho tak zobrazíte domácu obrazovku alebo aktivujete funkciu Instant Viewer. Lepšiu predstavu o tom, čo všetko vám Touch Mouse ponúkne získate z videa pod článkom. Nová Touch Mouse by sa mala objaviť na našom trhu v priebehu júla tohto roku za predpokladanú cenu na hranici 80 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.