Reklama

Microsoft skúma využitie klávesnice na chrbte tabletu

Erik Birčák

Tablety majú aj svoje nevýhody. Jednou z nich je práve nemožnosť rýchleho písania textov, ktoré sa mnohí výrobcovia snažia viac, či menej úspešne riešiť pomocou rôznych metód. Vo výskumných centrách Microsoftu na to však idú doslova odzadu.

Reartype od Microsoftu. Zaujímavý koncept, no nevidím v tom reálnu využitelnosť.

Zaujímavé a určite v istom zmysle aj kontroverzné riešenie prišlo práve z laboratórií spoločnosti stojacej za najrozšírenejším operačným systémom na zemi. Klasická QWERTY klávesnica rozdelená na 2 polovice, otočená o 90° a prilepená na zadnú časť tabletu má umožniť rýchle písanie za každých podmienok. Tento vynález označovaný ako „RearType“ prinesie výhody klasickej klávesnice bez nutnosti obmedzovať veľkosť displeja alebo celého tabletu, ako je tomu pri použití klávesnice spredu.

To písanie naslepo a ešte otočené o 90° bude vyžadovať značný tréning, je otázne aké % zákazníkov ho bude chcieť podstúpiť...

RearType by mal umožniť rýchle písanie textov aj pokiaľ stojíte alebo kráčate po ulici, stačí tablet držať v oboch rukách a prstami viac menej naslepo písať po klávesnici. Microsoft dokonca poveril testovaním dvanásť skúsených pisárov, ktorí po hodine tréningu dokázali napísať 15 slov za minútu, čo je síce menej ako na klasickej klávesnici, ale porovnateľne z písaním na dotykovej obrazovke. Problémy reálneho sveta ako napríklad spôsob položenia tabletu na stôl, keď má na zadnej strane klávesnicu však bude musieť riešiť pravdepodobne až jeden z vynaliezavých výrobcov, ktorý by sa chcel tohto konceptu chytiť.

Zdroj: Slashgear

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.