Reklama
  • #iOS
  • 2 min.
  • 6.11.2014

Microsoft Office prichádza na iOS a Android zadarmo!

Marek Šimunek

Microsoft začiatkom tohto roka uviedol plnohodnotný kancelársky balík pre iPad. Používatelia iPhonov a Android zariadení sa však museli uspokojiť s pomerne dosť odľahčenou verziou Office for Mobile. Od včera to však už neplatí, teda minimálne v prípade iPhonov. Microsoft totiž predstavil práve pre „jablčné“ smartfóny úplne novú sadu kancelárskych aplikácií Word, Excel a PowerPoint, ktoré takmer v ničom nezaostávajú za aplikáciou pre iPad. Aplikácie ponúkajú plnohodnotnú editáciu dokumentov, koniec koncov aj tento článok vznikol práve na iPhone vďaka novej aplikácii Word.

MS Office pre iPhone

MS Office Word pre iPhone

MS Office Excel pre iPhone

MS Office Excel pre iPhone

Čoskoro by mala byť nová sada Office aplikácií dostupná aj na Android, pričom jej rozhranie bude podobné ako v prípade súčasnej verzie pre iPad. Uvedenie nových aplikácií pre iOS je iba časťou prekvapenia, ktoré si pre nás Microsoft pripravil. Tou druhou je priama integrácia služby Dropbox. Používatelia Office sa tak už nemusia spoliehať len na OneDrive od Microsoftu, ale priamo z aplikácie môžu upravovať svoje súbory uložené v Dropboxe.

MS Office Word pre Android

MS Office Word pre Android

Ani druhé prekvapenie však nie je tým posledným, ktoré si pre nás Microsoft včera pripravil. Tretím prekvapením je bezplatná možnosť využívania služieb všetkých troch aplikácií. Na to, aby ste mohli pomocou trojice aplikácií Word, Excel a PowerPoint editovať súbory už nepotrebujete predplatné Office 365, ako tomu bolo doposiaľ. Predplatné služby Office 365 však bude potrebné pre editáciu dokumentov, ktoré sú uložené v službách OneDrive for Business a Dropbox for Business. Okrem toho vo verzii zadarmo nebudú dostupné všetky funkcie balíka. Niektoré si Microsoft necháva len pre platiacich zákazníkov. Aj napriek tomu sme vďaka tomuto kroku konečne získali plnohodnotný kancelársky balík na cesty, ktorý je kompatibilný s rovnakým kancelárskym balíkom pre počítače.

MS Office PowerPoint pre Android

MS Office PowerPoint pre Android

Nakoniec prikladáme odkazy pre stiahnutie Word pre iPhone, Excel pre iPhonePowerPoint pre iPhone.

Foto: Microsoft

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.