Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Microsoft Office for Mac 2011: na trhu koncom roka 2010!

Microsoft Office for Mac 2011: na trhu koncom roka 2010!
Marek Šimunek
Microsoft Office for Mac 2011: na trhu koncom roka 2010!

Spoločnosť Microsoft na medzinárodnej výstave Macworld Expo predstavila najnovjšiu verziu kancelárskeho balíku Microsoft Office 2011 pre operačný systém Mac OS X. Na trhu sa objaví už koncom tohto roka!

 Microsoft Office for Mac 2008

Kancelársky balík Microsoft Office nie je nutné bližšie predstavovať. Väčšina čitateľov sa s jeho verziou určenou pre operačné systémy Windows stretáva vďaka jeho rozšírenosti takmer denne. V Mac komunite je známa verzia určená pre operačné systémy s nahryznutým jabĺčkom v aktuálnej verzii Office for Mac 2008. Spoločnosť však na medzinárodnej výstave Macworld Expo predstavila jej najnovšiu verziu s označením Microsoft Office for Mac 2011. K užívateľom by sa podľa vyjadrení spoločnosti Microsoft mala dostať do konca tohto roku. Podľa tlačovej správy bolo hlavnou prioritou pre novú verziu Office for Mac čo najjednoduchšie spracovávanie dokumentov medzi rôznymi platformami a jednoduché zdielanie vytvorených dokumentov vďaka integrácii webových služieb.

Microsoft Office for Mac 2011

Zmenou by malo prejsť aj užívateľské rozhranie aplikácie, ktoré by sa malo viac priblížiť k prostrediu „ribbon“ použitom v Microsoft Office 2007 pre Windows. V aplikácii ostane „toolbar“ ako ho poznáme zo súčastnej verzie spolu s „Elements Gallery“. Voľba zobrazenia jednotlivých panelov bude však na užívateľovi.  Podľa tlačovej správy je cieľom vývojarov novej verzie dosiahnuť a zladiť čo najviac z oboch svetov, a to ako z prostredia Mac OS X, tak aj z prostriedia „ribbon“ pre Office 2007. V novej verzii by mal byť nahradený aj emailový klient Entourage, ktorý bol doteraz dodávaný spolu s balíkom Office for Mac. Outlook for Mac je kompletne napísaná v prostredí Cocoa pre lepší beh aplikácie a jej lepšiu integráciu s prostredím Mac OS X. Okrem toho výrobca sľubuje aj podporu importovania .PST súborov z aplikácie Outlook 2007 pre Windows, podporu zálohovania pomocou Time Machine a vyhľadávania cez Spotlight.

 Microsoft Office for Mac 2011

Súčasná verzia Office for Mac mala niekedy podľa vyjadrení používateľov problémy s kompatibilitou s jej sesterskou verziou určenou pre operačné systémy Windows. Problémy vznikali najmä pri zložitých vzorcoch napísaných v tabuľkách pomocou aplikácie Excel pre Windows. Ostáva nám teda len dúfať, že verzia Office 2011 for Mac bude naozaj multiplatformová. Microsoft sa však v tlačovej správe nevyjadril, či bude v novej verzii dostupný slovník pre kontrolu slovenského alebo českého pravopisu, nakoľko tento doplnok nie je integrovaný ani vo verzii Office 2008 a jeho integráciu je nutné riešiť aplikáciou tretej strany.