Reklama

Microsoft Kin One a Kin Two: dva z jedného cesta pre web

Števo Porubský

Po tom, ako sa už niekoľko mesiacov v úzadí šepkalo, že aj Microsoft vstúpi na trh s mobilnými telefónmi, včera na tlačovke predstavil dvojicu úplne nových mobilných telefónov.

 Microsoft Kin One a Kin Two

Novinky sú akoby z jedného cesta. Spája ich nielen operačný systém postavený na Windows Phone 7 platforme, ale aj vysúvacia konštrukcia s multitouch dotykovým displejom, z ktorej sa vysúva QWERTY klávesnica. Aj týmito faktormi je jasné, na čo budú novinky primárne určené – na surfovanie internetom a sociálne siete! Aj preto je úvodná obrazovka s názvom Kin Loop plná informácií zo všetkých možných sociálnych sietí.

 Microsoft Kin One

Kin One

Microsoft je zatiaľ o presnej špecifikácii noviniek ticho, no z toho čo vieme je jasné, že Kin One bude disponovať kapacitným, 2,6-palcovým, QVGA displejom a zobrazením 16,7 milióna farieb. Samozrejme poskytne vysúvaciu QWERTY klávesnicu. Tento menší súrodenec bude vraj disponovať 5 Mpx fotoaparátom a LED bleskom. Vnútorná pamäť by mala mať 4 GB, o procesore či RAM pamäti výrobca zatiaľ mlčí. Jasné však je, že microSD kartu na rozšírenie nevyužijete, slot totiž chýba. Nebude však chýbať plná podpora sociálnych sietí. Kin One ponúkne aj FM rádio, 3,5 mm audio konektor a mono reproduktor. Podpora Bluetooth, Wi-Fi či GPS je samozrejmosťou.  

 Microsoft Kin Two

Kin Two

Väčší brat z nových dvojičiek ponúkne väčší displej rovnakej technológie ako Kin One, teda dotykový kapacitný. Na uhlopriečke cca 3,4 palca sa bude zobrazovať rozlíšenie 320 x 480 bodov. Tento model bude pravdepodobne vybavenejší, o čom svedčí aj 8 MPx fotoaparát s LED bleskom a HD videom (1 280 x 720 b.) či 8 GB vnútorná pamäť. Aj Kin Two bude pripravený na sociálne siete ako MySpace, Facebook, Windows Live či Twitter. Samozrejmosťou pre oba modely bude plná podpora multimediálnych súborov.  Ani Kin Two neobišiel nasucho a disponuje FM rádiom a 3,5 mm AV konektorom.

Pozrite si aj obrázky tohto modelu v našej fotogalérii.

Novinky sa na trhu objavia najskôr v USA v máji, v Európe ich bude najskôr ponúkať operátor Vodafone v jeseni tohto roku. Ceny Microsoft zatiaľ nezverejnil.

Microsoft Kin Two

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.