Reklama

MG Cyberster pozná svoju možnú finálnu podobu i cenu

Zdroj | electrek
Števo Porubský
Zdroj | electrek
Zdroj | electrek

Eletromobilov je na svete už poriadne množstvo, no až na Teslu Roadster výrobcovia akosi ignorovali fakt, že aj malé športové auto môže byť plne elektrické. A tak sa objavil MG Cyberster, ktorý vytrie zrak aj novému Roadsteru od Tesly.

Prečo? Pretože príde na trh výrazne skôr ako toľko omieľaný model amerického výrobcu, ktorý nakoniec ešte ani nejde do výroby. Naopak, Cyberster vo výrobe už je a chystá sa na trh už čoskoro.

Pozrite si

Elektrické cabrio MG Cyberster bude na Slovensku v 2024. Videli sme ho naživo

Obsah pokračuje pod reklamou

Hoci sme MG Cyberster videli už minulý rok dokonca naživo v Bratislave, stále tento pomerne malý roadster, alebo ak chcete kabriolet, nie je na trhu. A hoci sme maličká krajina s mizivými predajmi elektromobilov, výrobca má v pláne ponúknuť tento unikát aj u nás.

Kým sa tak ale stane bude oficiálne uvedený na takmer domáci trh, v UK. Na rozdiel od pôvodného konceptu (video nižšie, alebo plne funkčný koncept, ktorý prechádzal aj Bratislavou) sa ale Cyberster mierne zmení.

Z exteriéru zaujmú podsvietené logá či nápis Cyberster. Inak sa koncept a predajný model budú líšiť iba v detailoch.

Zdroj | electrek

Iná situácia bude v interiéri. 4 displeje vystriedajú 3 displeje – dva pred vodičom a jeden v stredovej konzole. Zároveň sa zmení aj volant. Z klasického retro volantu vznikne futuristický volant v štýle Yoke z Tesly.

Zdroj | electrek

Pod kapotou bude 250 kW (340 k) elektromotor s krútiacim momentom 475 Nm, ktorý bude schopný vystreliť na stovku za 5,2 sekundy. Na výber bude ale aj duálny motor s celkovým výkonom 400 kW (544 koní), ktorý stovku dosiahne za 3,2 sekundy. Krútiaci moment má dosahovať 725 Nm. Maximálna rýchlosť bude 200 km/h. Vďaka tomu má byť CYberster najvýkonnejší a najrýchlejší model MG v histórii.

Obe verzie má živiť 77 kWh batéria, ktorá má zaručiť dojazd na úrovni 515 km, no zatiaľ iba v CLTC metrike. To môže byť okolo 450 km v WLTP a 380-400 km v EPA.

Zdroj | electrek

V predaji nebude veľa možností na úpravu, hlavou má byť farba. Okrem základnej Dynamic Red má byť k dispozícii aj New English White, Camden Grey, Cosmic Silver a Inca Yellow.

Zdroj | MG

Cena na domácom trhu má podľa portálu electrek začínať na úrovni 50-60 tisíc libier. Cena ani dostupnosť ale neboli ohlásené oficiálne. Na to si ešte počkáme, predpoklad je, keď bratia Turnerovci dorazia do Šanghaja v máji tohto roka. Momentálne sú kdesi v Saudsej Arábii.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.