Reklama

Metaverzum má už aj svojho prvého bezdomovca, volá sa Will

Zdroj | Entourage
Michal Spiegel
Zdroj | Entourage
Zdroj | Entourage

O metaverze počúvame čoraz viac a viac. Firma Entourage spustila zaujímavú kampaň, v ktorej predstavila prvého bezdomovca metaverza Willa.

Metaverse v modernom ponímaní opisuje spojenie reálneho, rozšíreného a virtuálneho sveta do jednotnej reality, v ktorej môžu ľudia žiť plnohodnotný život, v ktorom funguje samostatná ekonomika a ktorý nespravuje jedna konkrétna spoločnosť.

Na budovaní metaverse sa má aktuálne záujem podieľať nielen Facebook, ale napríklad aj spoločnosť Epic Games stojaca za herným hitom Fortnite a vývojárskym prostredím Unreal Engine, Roblox, Nintendo alebo Microsoft.

Entourage je sociálna sieť 150 000 ľudí, ktorých cieľom je zmierniť sociálne vylúčenie bezdomovcov. Preto vytvorili postavu Willa, ktorý má ľuďom v metaverze pripomenúť, že nemôžu zakrývať oči na problémy skutočného sveta vrátane sociálneho vylúčenia bezdomovcov.

Pozrite si

Epic a Lego podpísali dohodu, plánujú vytvoriť spoločné metaverzum

Zatiaľ čo sú investované obrovské finančné prostriedky do virtuálneho sveta, sociálna izolácia nikdy nebola na takej silnej úrovni„, vysvetľuje reklamná agentúra, ktorá stojí za kampaňou.

Will má zároveň pripomenúť koniec zimného obdobia, ktoré vo Francúzsku končí 31. marca a znamená koniec núdzovej pomoci pre bezdomovcov, ktorých vo Francúzsku žije viac ako 300 000.

Kým sa dočkáme skutočne plnohodnotného Metaverse ako si pamätáme z filmu Ready Player One, prejde ešte veľa rokov. Dovtedy by sme však mali najprv riešiť tie skutočné problémy než vytvárať nové virtuálne svety.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.