Reklama

Metallica bude mať letné turné v plne elektrickej forme

Zdroj | Iveco
Richard Pliešovský
Zdroj | Iveco
Zdroj | Iveco

Známa Metallica sa chystá na veľké turné. Počas presúvania sa bude využívať batériové elektrické a vodíkové nákladné autá od výrobcu Iveco.

Kamióny s technikou a výstrojom bude poháňať elektrina, alebo vodík (BEV, FCEV). Vyrobil ich taliansky výrobca Nikola Motor, partner spoločnosti Iveco. Presúvať sa budú medzi 14 mestami.

Metallica odštartuje európsku časť svojho svetového turné 24. mája v Mníchove, zatiaľ má naplánovaných 14 vystúpení v deviatich mestách v západnej a strednej Európe a Škandinávii. Turné sa ukončí 14. júla v Madride.

Obsah pokračuje pod reklamou

Okrem poskytovania elektrifikovanej dopravy medzi miestami na turné pomocou svojich elektrických návesov S-eWay bude Iveco poskytovať aj elektrické a CNG verzie svojich kyvadlových autobusov Daily na prepravu na mieste na rôznych koncertoch, ktoré ďalej zníži uhlíkovú stopu Metallicy všade, kde sa kapela bude pohybovať.

Zdroj | Iveco

Hoci špecifikácie elektrických kamiónov nie sú k dispozícii, S-eWay má odhadovaný dojazd viac ako 480 km, zatiaľ čo S-Way má dojazd do 1 520 km. V lete minulý rok Iveco predstavilo nový model s palivovými článkami poháňaný vodíkom, ten má dojazd do 800 km. Nie je však známe, či aj tento model sprevádzať skupinu na turné. Každý z nákladných vozidiel sprevádzajúcich karavan skupiny bude mať grafiku odkazujúcu na najnovší album 72 Seasons. Mriežka kamiónov bude ozdobená logom, ktoré skupina používa od začiatku 80. rokov, zvyšok nákladiakov bude v matnej čiernej farbe s kvapkami neónovej žltej.

Iveco pre skupinu nebude poskytovať iba ťažké nákladné vozidlá. Metallica bude využívať plne elektrické kyvadlové autobusy na prepravu na rôznych miestach, čo pomôže znížiť jej uhlíkovú stopu, kým bude na cestách v Európe.

Spolupráca spoločnosti Iveco robí z Metallicy najnovšieho obhajcu vodíka, kontroverzného paliva, ktoré by mohlo byť nakoniec rozhodujúce pre prechod na čistú energiu.

Semafor

Metallica je známa snahou znižovať vlastnú uhlíkovú stopu na turné. Už dva roky využíva elektrický karaván, skupina tiež založila nadáciou All Within My Hands, ktorá podporuje miestne potravinové banky, pokým je kapela na turné a poskytuje finančné prostriedky pre iniciatívu vzdelávania pracovnej sily Metallica Scholars, ktorá podporuje študentov na komunitných vysokých školách.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.