Reklama

Mercedes-EQ poodhaľuje revolučný elektromobil s dojazdom cez 1 000 km

Zdroj | Daimler
Stanislav Vinc
Zdroj | Daimler
Zdroj | Daimler

Mercedes-Benz si je dobre vedomý, že kľúčom k dlhšiemu dojazdu elektromobilov nie sú väčšie batérie, ale vylepšená vyššia efektivita batérií a dokonalejšia aerodynamika. EQS je v tomto smere malou ochutnávkou toho, čo prinesie pripravovaný VISON EQXX.

Daimler pracuje na elektrifikácii portfólia svojich vozidiel na plné obrátky. Pod značkou Mercedes-EQ prináša na trh jeden elektromobil za druhým, od inteligentného vanu EQV až po luxusný sedan EQS. Za oponami vývojového centra má ale schované eso s revolučným dojazdom.

Zdroj | Mercedes-Benz

Automobilka postupne odhaľuje svoj ultra-efektívny plne elektrický model nateraz známy pod koncepčným názvom VISION EQXX. Malo by ísť o prvý produkčný elektromobil s reálnym dojazdom viac ako 1 000 kilometrov.

Pozrite si

Ford Transit Custom PHEV: Keď elektriku vyrába spaľovací motor

Mercedes si dal pri vývoji VISION EQXX ambiciózny plán znížiť jeho spotrebu na jednociferné číslo na 100 kilometrov a to dokonca pri diaľničnej rýchlosti. O takejto spotrebe môžu súčasné elektromobily iba snívať. Nový elektromobil má byť navyše vybavený batériovými článkami s energetickou hustotou vyššou až o 20 % v porovnaní s tými, ktoré Mercedes použil v modeli EQS.

Oficiálnej premiéry sa dočkáme už 3. januára 2022. Aby sa nám na toto predstavenie čakalo o niečo lepšie, prevádzkový riaditeľ Mercedes-Benz Markus Schäfer zverejnil aspoň menší „teaser“ jeho vonkajšieho dizajnu, ktorý môžete vidieť v ikone tohto článku.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.