Reklama

Mercedes-Benz VISION EQS - ukážka luxusu s plne elektrickým pohonom

Zdroj | Mercedes-Benz
Števo Porubský
Zdroj | Mercedes-Benz
Zdroj | Mercedes-Benz

Daimler na domácej výstave IAA 2019 v nemeckom Frankfurte predstavil víziu luxusnej limuzíny zo série EQ, model VISION EQS. Tak, ako automobilka označuje svoje konvenčné vozidlá, aj v sérii EQ posledné písmenko čosi znamená. V tomto prípade ide akoby o triedu S.

Po modeloch EQC, EQA či EQV tak raz príde na trh aj model EQS. Ten v Mercedese vyšperkovali do posledného detailu. Žiaľ, v takejto podobe sa EQS do predaja nedostane. Aktuálne na IAA 2019 totiž Mercedes predstavuje model VISION EQS, koncept plne elektrického vozidla, ktoré ukazuje ako by mohol budúci model EQS vyzerať.

Zdroj | Mercedes-Benz

Hlavne bude luxusný. Vo vnútri sa odvezú štyria, ale v kráľovských sedačkách. Uhladený, ale futuristický exteriér podčiarkuje LED podsvietenie nielen predného „grilu“ z 940 LED diód, ale aj bočných strán či zadnej časti. Zadné svetlá sú pritom zo siete výrezov loga Mercedes-Benz z celkovo 229 kusov.

Zdroj | Mercedes-Benz

Pod kapotou majú byť elektromotory s pohonom všetkých štyroch kolies s celkovým výkonom 469 koní a s krútiacim momentom 760 Nm. V podlahe bude 100 kWh batéria, ktorá dodá dostatok energie pre 700 km jazdy. Plusom má byť rýchlonabíjanie s výkonom 350 kW. Za 20 minút sa má batéria nabiť na 80%.

Zdroj | Mercedes-Benz

Zrýchlenie z 0 na 100 km/h má trvať 4,5 sekundy. Maximálna rýchlosť má byť cez 200 km/h. Zaujímavé je, že Mercedes nehovorí nič o autonómnosti. Nebolo by to ale sci-fi auto, keby nemalo kamery namiesto spätných zrkadiel.

Zdroj | Mercedes-Benz

Vo vnútri má vládnuť luxus a moderné prvky. Napríklad látka DINAMICA v luxusnej bielej farbe je z mikrovlákna. Koža nie je skutočná, ale umelá, lebo treba šetriť prírodu. Systémom má byť MBUX novej generácie. Ovláda sa hlasom, ale aj cez hlavný displej v stredovej konzole. Displeje ale používatelia nájdu aj v dverách. Samozrejme, všetko je podsvietené pre vytváranie príjemnej atmosféry pre cestujúcich.

Zdroj | Mercedes-Benz

Mercedes-Benz VISION EQS sa do predaja nedostane, ide iba o koncept, no ten ukazuje, ako by mohol vyzerať reálny model EQS v blízkej budúcnosti.

Zdroj | Mercedes-Benz

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.