Reklama

Mercedes-Benz S-Klasse ako pocta moderným technológiám

Marek Šimunek

Známa spoločnosť Brabus venujúca sa úprave automobilov Mercedes-Benz zmenila najnovší luxusný sedan S-Klasse na nepoznanie. Nie je to však ako obyčajne úprava výkonu ale jeho interiér je pre komfort cestujúcich vybavený niekoľkými technologickými hračkami spoločnosti Apple.

 Brabus iBusiness

Úpravárska spoločnosť Brabus umiestnila do nového Mercedesu-Benz S600 dostatok Apple zariadení aby mohol byť generálny riaditeľ spoločnosti Apple Steve Jobs spokojný a pyšný. Model Brabus iBusiness je vybavený dvojicou iPadov s externými bluetooth klávesnicami a tenkým Mac Mini umiestneným pod stredovou konzolou, ktorý svoje informácie zobrazuje na 15,2“ displeji umiestnenom na strope automobilu za prednými sedačkami. Displej je vybavený dvoma USB portami pre pripojenie externých zariadení. Oba iPady sú pritom vybavené aplikáciami pre jednoduché ovládanie multimediálneho vybavenia automobilu. V takto vybavenom automobile nesmie chýbať ani zariadenie pre hudobné vyžitie, a tak nájde majiteľ tohto Brabusu aj iPod Touch. Všetky zariadenia sú pritom pripojené k internetu pomocou sietí UMTS a HSDPA.

 Brabus iBusiness

Samozrejme Brabus iBusiness nemôže sklamať ani motoristických nadšencov a tak pod kapotou pradie dvanásť valcový motor Brabus SV12 Biturbo 720, ktorý ponúkne výkon 750 PS / 552 kW, krútiaci moment 1 350 Nm a na stovku dostane toto monštrum za štyri sekundy. Ručička jeho tachometra sa pritom zastaví na hodnote 340 km/h. Mercedes-Benz S600 v úprave Brabus iBusiness sa vyrába len na zákazku za neuvedenú cenu. Jedno je však isté, cestovanie autom sa v ňom dostane na úplne novú úroveň.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.