Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Mercedes-Benz približuje vynovený MBUX systém, ktorý nájdeme v novom S-ku

Mercedes-Benz približuje vynovený MBUX systém, ktorý nájdeme v novom S-ku
Zdroj | Mercedes-Benz
Michal Spiegel
Mercedes-Benz približuje vynovený MBUX systém, ktorý nájdeme v novom S-ku
Zdroj | Mercedes-Benz
Zdroj | Mercedes-Benz

Mercedes-Benz začína s postupným predstavovaním novej Triedy S. Ako prvý je priblížený vynovený MBUX infotainment systém, ktorý ponúka množstvo inovácií.

Nie je tajomstvom, že vozidlá Mercedes-Benz disponujú jedným z najlepších technologických systémov, ako v automobilovom priemysle existujú.

Zdroj | Mercedes-Benz
Pozrite si

Mercedes-Benz A250 e – Keď má konečne plug-in hybrid zmysel

Nový MBUX systém je zameraný na sprostredkovanie plnohodnotného zážitku z jazdy pre všetkých pasažierov. Tí tak dostanú prístup k niekoľkým dotykovým obrazovkám a tiež možnosti hlasového ovládania.

Okrem displejov na sedadlách, nechýba jeden displej v stredovej opierke. V prednej časti vozidla nájdeme jeden hlavný displej pre vodiča. Každý pasažier si tak môže zvoliť a nastaviť svoj režim interaktívnej zábavy. OLED displej vodiča navyše ponúka 3D efekt, ktorý má poskytnúť priestorový pohľad bez nutnosti špeciálnych okuliarov.

Zdroj | Mercedes-Benz

Jednotlivé displeje môžu navzájom medzi sebou zdieľať informácie. Príkladom je zmena skladby, rádia či úprava navigácie, ktorú zvládnete aj zo zadného sedadla. Z ďalších možností môžete napríklad upravovať ambientné podsvietenie na diaľku či si nastaviť personalizovaný profil, na základe ktorého sa upravia nastavenia infotainment systému. Tieto profily vďaka cloudu môžete zdieľať aj s ostatnými MBUX systémami.

Hlasový asistent sa tiež dočkal vylepšenia v podobe rozšírenej komunikácie. Najnovšie vás tak napríklad vie informovať o tom, kde máte uloženú lekárničku, prípadne ako prepojiť smartfón s autom cez Bluetooth. Mercedes-Benz MBUX dokonca disponuje funkciou chit-chat, vďaka ktorej auto bude fungovať podobne ako Siri, čiže vám odpovie na rôzne otázky zo všeobecného prehľadu, ktoré vás zaujímajú.

Zdroj | Mercedes-Benz

Miesto klasického PIN kódu bolo zabezpečenie systému vylepšené pomocou kombinácie odtlačku prstu, čítania tváre a rozpoznávania hlasu. Znamená to, že z auta tak môžete bez problémov vykonať platbu kartou, keďže ponúka dostatočné zabezpečenie.

Zdroj | Mercedes-Benz
Pozrite si

Bezpečnosť triedy E automobilky Mercedes-Benz posilní kapacitný volant

Nové S-ko bude tiež k dispozícii s dvomi head-up displejmi, z ktorých jeden dokáže premietať navigáciu priamo na vozovku.

Pri Mercedes-Benz je samozrejmosťou množstvo bezpečnostných systémov. Novinkou je napríklad kontrola, či je detská sedačka správne upevnená na sedadle, prípadne výstraha pri podozrení na mikrospánok. Nových funkcií je ako vždy neúrekom a už teraz sa nevieme dočkať, ako nový Mercedes-Benz Triedy S s vynoveným MBUX systémom opäť prekvapí nadupanými technológiami v interiéri.

Zdroj | Mercedes-Benz