Reklama

Menší súrodenec LG G3 s pridaným písmenom „s“ je oficiálne na svete

Marek Šimunek

Ako to už býva zvykom, LG  G3 s, tak sa totiž menšia verzia „gé-trojky“ volá, svojim dizajnom ako keby väčšiemu súrodencovi z oka vypadla. LG volá tento zaoblený dizajn Floating Arc, ale pre nás, bežných smrteľníkov to znamená pohodlnejšie držanie smartfónu v ruke. Keďže sa v tomto prípade jedná o menší smartfón, ktorý sa navyše radí do strednej triedy neprekvapí ani menší displej. Ten na uhlopriečke 5“ poskytuje HD (720 x 1 280 px) rozlíšenie. Minimalistický rámik okolo displeja však ostáva zachovaný.

LG G3 s vs LG G3

O pohon operačného systému Android KitKat sa v prípade LG G3 s stará štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 s taktom 1,2 GHz, ktorý má k dispozícii 1 GB operačnej pamäte. Integrovanú pamäť s kapacitou 8 GB môžete našťastie rozšíriť pomocou microSD kariet. Samozrejmosťou je plná dátová konektivita a poteší aj batéria s kapacitou 2 540 mAh.

LG G3 s

Aj napriek tomu, že si G3 s nepožičiava od vlajkovej lode fotoaparát, v prípade menšieho modelu je jeho maximálne rozlíšenie „len“ 8 Mpx, rýchle a presné laserové ostrenie sa ušlo aj menšiemu súrodencovi. Okrem neho zdedil drobec od veľkého brata aj možnosť fotografovania autoportrétov pomocou gesta zavretia päste, ktoré LG označuje ako Gesture Shot a niektoré softvérové vychytávky, ako je napríklad inteligentná klávesnica Smart Keyboard, či poznámkový blok QuickMemo+.

LG G3 s

To najlepšie nakoniec. Ak sa vám LG G3 s páči, tak vás istotne poteší správa, že bude v predaji už od augusta v zlatej, čiernej a bielej farbe, pričom jeho odporúčaná cena na našom trhu je stanovená na 333 €.

Foto: LG

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.