Reklama

Menší, ľahší a lacnejší! To je nový Chromebook od Samsungu

Marek Šimunek

Samsung sa po roku rozhodol pridať do svojho portfólia nový Cromebook. Novinka je samozrejme menšia, ľahšia, ale aj lacnejšia. Navyše k nej dostanete aj 100 GB priestoru pre vaše dáta v službe Google Drive zadarmo.

Samsung Chromebook

Medzi poprednými výrobcami, ktorý majú vo svojom portfóliu notebook pracujúci na najmladšom operačnom systéme Google Chrome nesmie samozrejme chýbať ani Samsung. Veď tento kórejský výrobca už približne pred rokom predstavil svoj Chromebook, ktorý niesol označenie Samsung Series 5. Po roku je čas na aktualizáciu hardvéru a tak prichádza nový Samsung Chromebook. Novinka ubrala na rozmeroch, ale aj na váhe. Uhlopriečka displeju nového Samsungu Chromebook sa zastavila na hodnote 11,6“. Menší displej poskytne rozlíšenie 1 366 x 768 bodov a najmä vďaka nemu bude nový model kompaktnejší. Okrem malých rozmerov oceníte pri častom prenášaní aj váhu, ktorá v prípade nového Chromebooku činí príjemných 1,1 kg a výdrž na jedno nabitie na úrovni 6,5 hodín.

Operačným systémom bude ako inak Google Chrome. Svižný beh celého systému bude mať na starosti dvojjadrový procesor Samsugn Exynos 5 neznámého taktu. Neoficiálne sú aj informácie o kapacite operačnej pamäte, ktoré tvrdia, že v novom Samsungu Chromebook bude mať táto pamäť kapacitu 2 GB. Samozrejme operačný systém sa najlepšie cíti keď je pripojený k internetu a tak ani v novom Samsungu nesmie chýbať Wi-Fi b/g/n a Bluetooth 3.0 modul. Bohužiaľ príplatkový 3G modul by ste v tomto prípade hľadali zbytočne. Pre pripojenie lokálnych periférií využijete jeden USB 3.0 a jeden USB 2.0 port doplnený čítačkou SD kariet a HDMI portom. Okrem integrovaného SSD disku, ktorý by mal mať kapacitu 16 GB získate zakúpením nového Chromebooku aj 100 GB priestoru v službe Google Drive na dva roky zadarmo. Cena nového Samsungu Chromebook je na americkom trhu stanovená na 249 USD (192,43 €).

Samsung Chromebook

Foto: Google

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.