Reklama

Medzinárodný deň podcastov - top 4 technologické, ktoré sa oplatí počúvať

Zdroj | unsplash/Mayur
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/Mayur
Zdroj | unsplash/Mayur

Poznáte podcasty však? Dnes oslavujú svoj medzinárodný deň. Niektorí ich nazývajú aj médiom 21. storočia. Vybrali sme preto 4 podcasty, ktoré súvisia s technológiami a ktoré vám spríjemnia voľný čas.

Medzinárodný deň podcastov vznikol preto, aby sa mohol propagovať podcasting ako spôsob tvorby nielen zábavného, ale aj vzdelávacieho a informačného audio obsahu. Označenie podcasting začal používať novinár a konzultant Ben Hammersley. Predtým sa podobný formát označoval ako audioblog.

Aká je hlavná výhoda podcastov? Môžete si ich vypočuť, nech ste prakticky kdekoľvek. Spríjemnia nudný čas v práci, dlhé cesty pri šoférovaní alebo aj pokojné večery vo vani. Nemusíte nič čítať ani sledovať, stačí len počúvať.

Obsah pokračuje pod reklamou
1.

Digitalky

U nás najznámejším technologickým podcastom sú Digitalky, ktoré pre vás pravidelne pripravujú naši kolegovia z branže, konkrétne Rišo Hombauer, pôvodne z Fony.sk, aktuálne prevádzkuje YouTube kanál Školník Rišo, a Alžbeta Harry Gavendová, prednedávnom ešte z Hospodárskych novín.

Sami označujú Digitalky ako veselý podcast o smartfónoch, technologických novinkách, službách a všeličom inom, pričom pridávajú do toho dávku humoru a irónie. Táto dvojica spolu funguje už vyše troch rokov.

2.

EisKing F1 – Števo Eisele a Josef Král

Ak sledujete náš web, tak okrem smartfónov a podobných hračiek, sa pravidelne venujeme aj autám. Práve do tejto sféry patrí aj česko-slovenský podcast Eisking F1, ktorý sa venuje Formule 1. Moderujú ho Števo Eisele a Josef Král.

Primárne tu nájdete novinky, analýzy, debriefingy, VIP rozhovory a hlavne celú československú formulovú rodinu na jednej trati. Ak aj vás zaujíma dianie okolo F1, tak tu ste správne.

3.

Vergecast

Jeden z najznámejších portálov ohľadom technológií, web The Verge, má tiež vo svojom portfóliu pravidelný podcast s chytľavým názvom Vergecast. Ponúka pohľad na technologický svet, ktorý moderujú Nilay Patel, David Pierce a Alex Cranz. Ide o neformálnejšiu debatu, ale stále je dostatočne relevantná a informatívna.

4.

Waveform

Poznáte technologického YouTubera MKBHD alias Marquesa Brownleeho? Práve ten má podcast s názvom Waveform. YouTuber sa preslávil videami o nových notebookoch, smartfónoch a mnohých ďalších zariadeniach. Aktuálne má na YouTube vyše 17 miliónov odberateľov. Do svojich podcastov prináša úroveň odbornosti, vidno, že sa v technologickom prostredí pohybuje dlhé roky.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.