Maze Dungeon: nájdite cestu von z komplexného bludiska

ZDROJ | OpenconnectionMaze Dungeon

Radi hľadáte cestu von z bludiska? V zaujímavej mobilnej hre Maze Dungeon to však nebude vôbec tak ľahké, ako sa na prvý dojem môže zdať.

V ponuke Google Play obchodu ma tentokrát zaujala hra od ukrajinských vývojárov, ktorí sa môžu pýšiť už takmer polmiliónovom stiahnutí ich aplikácie.

Ako je už zvykom pri mnohých moderných a predovšetkým nových hrách, aj hra Maze Dungeon si zakladá na jednoduchom a nenáročnom ovládaní spojeným s minimalistickým menu.

Maze Dungeon Maze Dungeon

Cieľom hry je dostať jednofarebnú kocku von z bludiska prostredníctvom zbierania farebných kryštálov či iných predmetov, ktoré vám pomôžu nájsť vytúžený východ.

Ovládanie kocky je prednastavené na klikanie na virtuálne šípky, vďaka ktorým je možné posúvať sa presne o jedno políčko, druhú možnosť predstavuje posun ťahavým dotykom po displeji. V tomto prípade sa ale môže stať, že kocku posuniete o viac políčok, ako je potrebné.

Pozrite siSuper Mario Run: klasickú skákačku si zahráte už aj na Androide

Maze Dungeon Maze Dungeon

Prvé tri levely som absolvoval bez problémov, aj keď párkrát sa mi stalo, že som minul všetky body pohybu, teda v terminológii hry mi došla energia.

No už v 4. leveli som okúsil náročnosť a nutnosť niekoľko násobného opakovania. Skúmaním bludiska som narazil aj na predmety, ktoré mi na pár sekúnd osvetlili okolité cesty.

Maze Dungeon Maze Dungeon

Pripravte sa na skorú frustráciu z dôvodu zdanlivo nekonečného blúdenia a na nutnosť načrtnutia si objavených ciest na papier. Riešením môže byť aj vytiahnutie kreditnej karty a zaplatenie si takzvaných dobíjačov energie.

Po vyčerpaní všetkých bodov pohybu máte možnosť použiť trojicu bonusových dobíjačov alebo začať od začiatku levelu, teda podľa sfarbenia kocky od objaveného checkpointu/brány totožnej farby.

Pozrite siOrbit: pôsobenie gravitačných síl na displeji vášho smartfónu

Maze Dungeon Maze Dungeon

Hraním sa mi nepodarilo nájsť iný spôsob, ako získať cenné dobíjače energie, ako formou ich kúpenia reálnymi peniazmi.

Maze Dungeon Maze Dungeon

V ponuke nájdete 25 komplexných levelov, ktoré preveria vašu vytrvalosť v hľadaní cesty zo stále náročnejšieho bludiska s množstvom farebných kryštálov a brán umožňujúcich prechod do ďalšej časti.

ZDROJ | Google PlayMaze Dungeon

Maze Dungeon81%

Veľkosť:
57,50 MB
Platforma:
Android 4.0.3 a novší, iOS 8.0 a novší
Cena:
0,00 €

Pre fanúšikov bludísk s dobrou fotografickou pamäťou je ako stvorená bezplatná hra Maze Dungeon. Pripravte sa však na možnú frustráciu a viaceré opakovania tých istých levelov.

Komentáre k článku