Matrix PowerWatch 2 – hodinky, ktoré netreba nabíjať, prišli v 2. generácii

ZDROJ | Matrix

Novú generáciu hodiniek, ktorá akoby potvrdzovala existenciu perpetuum mobile, predstavila spoločnosť Matrix Industries na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2019. Oproti prvej generácii dostali farebný displej a ďalšie vylepšenia. Podstata však ostala zachovaná, ani tento model nebudete musieť nikdy nabíjať.

Spoločnosť Matrix po prvý raz ukázala svoj koncept hodiniek, ktoré sa napájajú len ľudským teplom v roku 2016. Na výstave CES 2018 už predviedla funkčné hodinky PowerWatch X, ktoré dokázala oproti pôvodnému modelu vylepšiť.

https://youtu.be/8K5i2pVKBEA

O rok neskôr prichádzajú Matrix PowerWatch 2. Podobajú sa bežné smart watch, majú plnofarebný LCD displej a vďaka solárnym článkom, ktoré dopĺňajú termolektrickú energiu získanú z ľudského tepla, prinášajú zlepšenie výkonu. Vďaka tomu mohli do nich inžinieri pridať nové inteligentné funkcie. Pribudol tak monitoring a meranie tepovej frekvencie srdca, fitness funkcie, či vstavaný GPS modul.

ZDROJ | Matrix

Spätná väzba, ktorú firma dostala od majiteľov prvej generácie PowerWatch ukázala, že zákazníci chcú lepšiu grafiku a GPS. Solárna batéria bol spôsob, ktorým sa to dalo dosiahnuť, vysvetlil generálny riaditeľ Akram Boukai.

ZDROJ | Matrix

Hodinky majú 45 mm priemer, 14 mm hrúbku a 50 – 60 g hmotnosť. Dodávajú sa s gumeným remienkom. Prsteň solárnych článkov je umiestnený v ráme hodiniek, výrobca tvrdí, že dokáže uchovávať energiu z exteriérového ale aj interiérového svetla. V porovnaní s minuloročným modelom je PowerWatch 2 o čosi menší, no stále je to pomerne veľké zariadenie, ktoré sa nehodí na malé zápästia.

Pozrite siMatrix PowerWatch X – inteligentné hodinky napájané ľudským teplom

„Náš tím neúnavne pracoval na vytvorení všestranných inteligentných hodiniek, ktoré majú množstvo funkcií a nové ovládanie, ako je rozpoznávanie gest či haptická a zvuková odozva,“ uviedol Douglas Tham, technologický šéf spoločnosti Matrix Industries.

Termoelektrická technológia premieňa teplo na elektrickú energiu, ktorú využíva aj NASA na napájanie kozmických lodí Voyager a Mars Rover. Je založená na Seebeckovom efekte, ktorý bol objavený v roku 1821.

ZDROJ | Matrix

PowerWatch 2 majú zaujímavú funkciu – počítadlo výroby energie. Vďaka nemu si môže používateľ pozrieť aký termoelektrický výkon dodal svojim telesným teplom vlastným hodinkám no zistí aj to, koľko kalórií spaľuje.

PowerWatch 2 sú kompatibilné s Apple HomeKit a Google Fit, čo ich umožní používať na sledovanie fitness aktivít. Rozumejú si so smartfónomi s iOS a Android.

ZDROJ | Matrix

Matrix PowerWatch 2 sa začnú predávať v júni 2019. Kto si ich predobjedná už teraz v kampani Indiegogo, zaplatí za ne solídnych 199 dolárov, bežná cena bude totiž až 499 dolárov.

Hodinky majú robustné telo, (zrejme) nevyčerpateľnú batériu, až si človek musí klásť otázku, koľko rokov vlastne vydržia. Čo na tento model poviete vy?

ZDROJ | Matrix

ZdrojMatrix,Indiegogo

Komentáre k článku