Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Mass Effect: Andromeda - ako dopadla očakávaná hra v recenziách?

Mass Effect: Andromeda - ako dopadla očakávaná hra v recenziách?
Zdroj | Bioware
Michal Spiegel
Mass Effect: Andromeda - ako dopadla očakávaná hra v recenziách?
Zdroj | Bioware
Zdroj | Bioware

Vesmírne RPG Mass Effect si získalo množstvo fanúšikov po celom svete. Najnovší diel Mass Effect: Andromeda spustil oficiálny predaj tento týždeň. Ako sa mu darilo v recenziách vo svete?

Zozbierali sme recenzie z najznámejších herných stránok, tak sa poďme pozrieť, čo sa recenzentom páčilo, nepáčilo alebo na čom ešte treba popracovať.

Gamespot – 6/10

Herný web Gamespot sa s novým Mass Effectom nemaznal a dal mu známku priemerných 6 bodov. Na hre kritizovali nudné bez-emočné dialógy. Zaujímavé sexuálne scény, ktoré zaujali v predchádzajúcich dieloch sa vraj tiež nekonali. Kritike neušli ani rozhodnutia, ktoré vraj minimálne ovplyvňujú dej. Technická stránka hry tiež vraj nie je ideálna.

Na druhej strane Gamespot vychvaľuje rozsiahly herný svet s množstvom vedľajších misií a rôznorodými lokáciami. Nechýbali pozitíva ani v oblasti bojového systému, ktorý sa vraj Bioware podaril.

Pozrite si

Dostali ste od Ježiška konzolu? Máme pre vás tipy na bezplatné hry

Zdroj | Bioware

Destructoid – 6,5/10

Ani druhý herný web hru nešetril a poukázal na nudu, ktorá sa pri hraní Mass Effect: Andromeda môže dostaviť. Niektoré vedľajšie misie sú vraj zaujímavé, no vopred nikdy neviete, do čoho sa púšťate a nie všetky úlohy hráčov zaujmú.

Tak ako Gamespot, aj podľa Destructoid hre chýba väčší dopad rozhodnutí, ktoré počas kampane urobíte. Dialógy vraj tiež neponúkajú žiaden zázrak, no čo hre skutočne ide, to sú rôznorodé svety a pekná grafika. Autor recenzie však vyzdvihuje, že hra sa nesnaží nadväzovať na predchádzajúcu trológiu a skôr si ide vlastnou cestou napriek tomu, že sa volá Mass Effect.

Pozrite si

Microsoft na E3 hviezdil s viac ako dvadsiatkou hier pre Xbox

Zdroj | Bioware

Gamesradar – 3,5/5

Stránka Gamesradar na hre vychvaľuje otvorený svet s množstvom aktivít, ktoré môžete vyskúšať, rôzne zaujímavé postavy a lepšiu hrateľnosť v neskorších fázach hry.

Na druhej strane kritika padla na bojovú stránku, ktorá vraj nie je úplne štandardná a skôr je nedotiahnutá. Tiež je vraj niekedy hra až príliš komplikovaná v technickom žargóne. Dizajn misií sa autorom hry tiež úplne nepodaril. Na takýto reštart populárnej RPG série vraj fanúšikovia nečakali.

Pozrite si

Sony sa na E3 nenechalo zahanbiť, predstavilo hry aj pre VR

IGN – 7,7/10

Pravdepodobne najpopulárnejší herný web IGN udelil hre známku 7,7 bodov. Hra má podľa webu niekoľko veľkých momentov, ktoré stoja za zmienku. Nechýba energický bojový systém a fantastické zvukové efekty. Po dohraní príbehovej časti hry vás navyše čaká veľké množstvo vedľajších úloh a objavovanie rozsiahleho vesmíru.

Mass Effect: Andromeda však zlyháva v grafickom výkone a bugoch, ktorých je v hre požehnane. Časom v hre budú chýbať nové druhy závodov či možnosť si upravovať spoločníka. Príbehovo sa však vraj máme na čo tešiť a nový Mass Effect prinesie aj niekoľko nečakaných prekvapení a zvratov.

Pozrite si

Alienware 13 R3 – 13-palcový herný notebook pripravený na VR

Zdroj | Bioware

Gameinformer – 8/10

Posledný herný web, ktorý sme do zoznamu vybrali, už hru skôr chválil než kritizoval a podľa toho vyzerá aj výsledné hodnotenie.

Hra vraj pôsobí niekedy mätúco a to najmä pri vysvetľovaní niektorých technických mechanizmov, ktoré nie sú úplne jasné. Platí to napríklad pre crafting predmetov či management questov. Nechýbajú tiež malé bugy v animáciách či v questoch, ktoré sa nedali prejsť. Na druhej strane sa jedná o zábavnú hru, ktorá vám ponúkne hodiny kvalitnej zábavy.

Mass Effect však podľa recenzenta nenaplnil očakávania a predstavy, aké sa od nového počinu od Bioware očakávali.

Záverom len napíšeme, že recenzie sa na prieč internetom skutočne líšia od priemerných po vynikajúce. Herná komunita je až príliš polarizovaná, takže je na vás, či sa po hre rozhodnete siahnuť a zahrať si ju, alebo vám stačí ju vidieť hrať nejakého YouTubera.