Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #iOS
  • 3 min.
  • 9.9.2016

Masimo MightySat – pulzný oximeter s mobilnou aplikáciou

Masimo MightySat – pulzný oximeter s mobilnou aplikáciou
Zdroj | Masimo
Terézia Miková
Masimo MightySat – pulzný oximeter s mobilnou aplikáciou
Zdroj | Masimo
Zdroj | Masimo

V rámci Apple Store sa objavil aj pulzný oximeter, zdravotnícka pomôcka aj s aplikáciou, v ktorej môžete vidieť hodnoty potrebných ukazovateľov.

V rámci ponuky príslušenstva k mobilným telefónom sa na internetovom obchode Apple Store objavila aj zdravotnícka pomôcka – pulzný oximeter.

Pulzný oximeter je zariadenie, ktoré slúži na meranie hodnoty saturácie krvi kyslíkom, resp. aká percentuálna hodnota hemoglobínu v krvi je nasýtená kyslíkom. Saturácia krvi je jedný z dôležitých parametrov, ukazovateľov pre posúdenie funkcie dýchania.

V prípade zdravého pacienta sa hodnota saturácie krvi kyslíkom pohybuje v rozmedzí 95-98%. Ak je percentuálna hodnota tohto parametru nižšia, môže vzniknúť podozrenie, že pacient trpí ochorením dýchacích ciest, astmu alebo srdcovú nedostatočnosť, odb. kardiálnu insuficienciu.

Zdroj | Masimo

Zariadenie pracuje s dvoma druhmi svetelného žiarenia – infračerveným a červeným svetlom, ktoré prechádza cez pokožku prsta, ktorý je vložený do oximetra.

Produkt je taktiež schopný merať pulz srdca a perfúzny index – podiel okysličenej krvi, ktorá prichádza s každým novým srdcovým tepom, k celkovému množstvu krvi, ktoré je už v končatine prítomné.

Pozrite si

Apple Watch Series 2 – druhá generácia bude hlavne odolnejšia

Zdroj | Masimo

Pulzný oximeter je vhodný najmä pre rizikových pacientov, ktorý trpia rôznorodými ochoreniami srdca, astmatikov, športovcov ale aj osoby pracujúce vo vysokých polohách.

Zmeria aj tepovú frekvenciu

V Apple Store sa objavil pulzný oximeter Masimo MightySat, ktorý využíva interný technologický vynález spoločnosti, tzv. SET – Signal Extraction Technology.

SET umožňuje merať saturáciu krvi kyslíkom, tepovú frekvenciu s podobným výsledkom v externých podmienkach, bez potreby nachádzať sa v špecializovanom zdravotníckom stredisku. Integrovanou súčasťou Masimo MightySat je aj technológia SET.

Zdroj | Masimo

MightySat môžete prostredníctvom Bluetooth 4.0 synchronizovať s vaším mobilným zariadením iPad alebo iPhone. Merané dáta si môžete prehliadať nielen na integrovanom displeji oximetra, ale aj v mobilnej aplikácii Masimo Personal Health.

Pozrite si

Skončí 3,5 mm audio port ako disketa alebo CD? Áno!

Rozmery produktu sú 7,4 x 4,1 x 3 centimetre a jeho hmotnosť je len 73 gramov. Zdrojom energie bezdrôtového pulzného oximetra Masimo MightySat sú AAA batérie.

Cena produktu sa momentálne pohybuje od 299 dolárov, v prepočte asi 265€.

Zdroj