Reklama

Marshall Major: Dokonalé slúchadla ešte lepšími

Drahomír Piok

Spoločnosť Marshall vyslyšala prosby svojich fanúšikov a vylepšila ich top model. Pri predstavení Marshall Headphones Major, o ktorom sme informovali aj u nás, prišli na trh aj menšie slúchadlá Minor. Tie neboli tak vybavené ako ich väčší brat, no obsahovali mikrofónom a mohli tak zastupovať funkciu kvalitnej handsfree sady.

Marshall Major

Prosby fanušíkov vyslišané

Svetoznáma značka výborných zosilňovačov, Marshall, inovovala slúchadlá Major o ovládač s mikrofónom. Pri prvom uvedení bolo veľa fanúšikom ľúto, že tento skvelý kus audio výrobku nemôžu využiť ako handsfree. Taktiež chýbalo rýchle ovládanie prehrávania, no to je odteraz minulosťou. Slúchadlá štúdiovej kvality dostali malý modul s mikrofónom a jedným tlačidlom. Pre pripomenutie zopakujem pár technických parametrov. Ich maximálne vstupný výkon je 20 mW a frekvenčné rozpätie sa pohybuje od 20 Hz až do 20 kHz. Impedancia dosahuje 30 ohmov a maximálna použiteľná hlasitosť je 115 dB. Prívodný kábel má dĺžku 100 cm a bol dodávaný s 3,5 mm, a ako správny tovar pre audiofilov aj s 6,3 mm pozláteným audio konektorom.

Marshall Major

Regulátor hlasitosti zabudli?

Nový ovládač s jedným tlačidlom síce zastúpi mnoho funkcií, no na začiatok budete k nemu potrebovať aj manuál. Jedno stisnutie môže podľa okolností prijať hovor, položiť hovor, začať prehrávanie alebo spustiť pauzu. Dve potlačenia po sebe posunú skladbu o jednu vpred, a ak stisnete tri krát po sebe skladba sa vráti na začiatok alebo ju prepne o jednu späť. Škoda je, že keď už si lámali hlavu s takto zložitým ovládaním nedali na tento malý doplnok aj ovládač hlasitosti. Vylepšené slúchadlá sú už v internetovom predaji za cenu 99 €.

Marshall Major

Foto: marshallheadphones.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.