Reklama

Marshall Headphones: Pekelne dobré slúchadlá!

Drahomír Piok

Ak ste niekedy pôsobili v hudobnom priemysle, či už ste mali kapelu v garáži alebo vystupovali profesionálne, určite ste sa stretli s menom Marshall. Táto stará značka kvality, hlavne čo sa týka zosilňovačov, odhalila nové slúchadla pre milovníkov kvalitného hudobného zážitku. Majú zaujímavý retro dizajn a hneď po odbalení získate dojem, že tieto slúchadla nie sú len také obyčajné.

Marshall Headphones

Značka kvality

Marshall je britská spoločnosť, založená v roku 1960 Jimom Marshallom, ktorá momentálne navrhuje a vyrába hudobné zosilňovače, slúchadlá a bubny. Ich gitarové zosilňovače patria k jedným z najviac uznávaných a najkvalitnejších, ktoré nájdete na hudobnej scéne. Niektoré ich produkty dokonca ešte aj v súčasnosti používajú komponenty ako dnes dávno zabudnuté elektrónky (v ich nových slúchadlách ich samozrejme nenájdete).

Marshall Headphones

Slúchadla pre náročných

Na trh prichádzajú od tejto významnej spoločnosti na trh hneď dva kusy. Prvé, väčšie, sú z „čelenkou“ a menšie sú pohodlné špunty do ucha, ktoré môžu výborne slúžiť aj ako handsfree. Väčší model podáva o určite lepšie výsledky v reprodukcii zvuku a disponuje aj okrem 3,5 mm konektora 6,3 mm pozláteným audio konektorom. Má skladaciu konštrukciu pre lepšiu mobilitu pri cestovaní a pohodlné polstrovanie kožou. Dokonca ich výrobca označuje za super mäkké, bez ohľadu nato, aké sú ťažké. Prívodný kábel je dlhý 100 cm a maximálny vstupný výkon je 20 mW. Frekvenčný rozsah je v klasickom pásme od 20 Hz do 20 KHz a ich citlivosť (hlasitosť) dosahuje 115 dB. Impedancia sa pohybuje okolo 30 ohmov pri 1 kHz. Momentálne sú už na trhu a ich cena je stanovená na 100 USD. Prevedená „špeciálnym kurzom“ – 100€.

Marshall headphones

Výborné handsfree

Menšie slúchadlá do ucha sa nemôžu pochváliť pribaleným 6,3 mm audio konektorom, ktorý aj tak málokto využije, no rozdielom je, že majú vstavaný mikrofón pre hovory. Okrem toho nájdete na slúchadlách aj ovládač pre prijímanie hovorov alebo ovládanie hudby, no výrobca z pochopiteľných dôvodov nezaručuje kompatibilitu so všetkými zariadeniami. Technické parametre sa veľmi nelíšia okrem maximálneho vstupného výkonu, ktorý je 5 mW. V balení nájdeme ešte štyri rôzne veľkosti silikónových vankúšikov do ucha od S až po XL aby slúchadla sedeli naozaj každému. Ich cena je 59 € a taktiež sú dostupné na trhu ako ich väčší brat.

Marshall Headphones

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.