Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Mark Zuckerberg na súde kvôli Oculusu

Mark Zuckerberg na súde kvôli Oculusu
Zdroj | Oculus
Marek Hudák
Mark Zuckerberg na súde kvôli Oculusu
Zdroj | Oculus
Zdroj | Oculus

Mark Zuckerberg so sebavedomím odpovedal na otázky a dokonca sa pohŕdavo vyjadril na adresu spoločnosti ZeniMax.

V utorok ste si mohli prečítať o korupčnom škandále siahajúcom až na najvyššie posty kórejského Samsungu, do ktorých je zapletená aj súčasná prezidentka.

V tomto prípade sa nejedná o korupciu, ale podľa prvých odhadov o vypočítavú taktiku ZeniMaxu, ako získať z úspešného projektu desiatky miliónov.

Pozrite si

Dedič Samsungu je spájaný s korupčným škandálom

V hlavnej úlohe je spoločnosť ZeniMax, ktorá sa chce súdiť s Facebookom pre VR technológie, ktoré mal z firmy zobrať bývalý zamestnanec John Carmack. Známy ako súčasný CTO Ocolusu, spoluzakladateľ id Software a zároveň bol hlavným programátorom v hrách Commander Keen, Wolfenstein 3D, Doom a Quake.

Menovaný podľa vedenia ZeniMaxu ukradol z firmy množstvo súborov a preniesol ich do Oculusu. Teda tvrdia, že VR technológie sú ich. Oculus samozrejme tieto obvinenia na čele s Markom Zuckerbergom odmieta.

https://twitter.com/WilliamTurton/status/821408245088714753

Mark Zuckerberg povedal na súde podľa technologického redaktora New York Times:

Nikdy predtým som o ZeniMaxe nepočul. Naši právnici sa však na to pozrú, no nebudú zbytočne mrhať mojim časom.

Firma ZeniMax vlastní herné štúdiá Arkane Studios (Dishonored a Prey), BattleCry Studios (BattleCry), id Software (Doom séria, Quake séria a Rage), MachineGames (Wolfenstein séria), Tango Gameworks (The Evil Within), Bethesda Softworks (The Elder Scrolls séria Fallout séria) a ZeniMax Online Studios.

Pozrite si

Facebook začína bojovať s falošným obsahom

https://twitter.com/MikeIsaac/status/821372823499403264

Ešte dodal, že Johna Carmacka neprepustí, keďže ako tomu on rozumie, obvinenia sú falošné. Ak by však súd vyhral ZeniMax, bol by to pre nich obrovský úspech, keďže Facebook kúpil Oculus za približne 2 miliardy a ďalšiu miliardu investoval neskôr. Súd by mal trvať pravdepodobne 3 týždne.