Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Maratónec Motorola moto g9 power

Maratónec Motorola moto g9 power
Richard Pliešovský
Maratónec Motorola moto g9 power
87 %
Motorola ponúka kvalitne skonštruovaný smartfón s relatívne slušným výkonom, veľkou obrazovkou a dlhou výdržou. Nízka cena sa odráža na kvalitne použitých materiálov, kapacita batérie na hrúbke zariadenia.

Výhody

  • kapacita batérie
  • veľký displej
  • cena

Nevýhody

  • len 4 GB RAM
  • priemerný výkon

Motorola si vo svete smartfónov ide svojou cestou a v posledných mesiacoch vzbudzuje pozornosť pestrou ponukou. Mimoriadne sympatické je, že svoj um nevkladá len do top modelov, ktoré si nemôže dovoliť každý. Aj tu si razí svoju filozofiu, ktorá prináša zaujímavé modely. Jeden taký som dostal na testovanie.

Motorola moto g9 power nadväzuje na veľmi úspešný model moto g8 power. Slovensko patrilo medzi prvé európske krajiny, kde sa začal predávať, kúpilo si ho u nás neskutočných 10 000 používateľov! Evidentne máme sériu moto g radi a vieme si ju poriadne užiť.

Novinka je zabalená v tradičnej krabičke, ktorá okrem samotného zariadenia obsahuje 20 W nabíjačku, USB-A/USB-C kábel, ihlu na vyťahovanie SIM karty. Určite vás poteší, že telefón je vložený do praktického silikónového puzdra. Vybrať si môžete z dvoch farieb: Metallic Sage a Electric Violet.

Telefón má typický motorolácky IPS LCD displej 6,8-palcový Max Vision HD+ s pomerom strán 20,5:9. Ponúka rozlíšenie 720 x 1 640 pixlov s 264 ppi, pomer obrazovky k telu je 87,2 %.

Batéria

Hamletovskú otázku dnešnej doby Nabiť či nenabiť v prípade tohto smartfónu často riešiť nemusíte. Ako som spomínal, výrobca tu vložil zrejme najväčšiu batériu, ktorá je na trhu medzi bežnými smartfónmi. Samozrejme, nerátam tu extrémy v podobe Energizer Power Max P18K Pop, ktorý má 18 000 mAh batériu.

Výrobca udáva 2-dňovú výdrž na jedno nabitie, mne však vydržala dlhšie, v pohode aj tri dni. Samozrejme, veľa zaleží od toho, čo na smartfóne robíte. Ak budete pozerať film z Netflixu, rátajte, že za hodinu vám klesne kapacita zhruba o 5 %. Čisto teoreticky by ste vybili batériu po pozretí desiatich filmov. V pohotovostnom režime sa smartfón vybíja menej ako 1 % za hodinu.

V balení nájdete 20 W nabíjačku. Keď sa mi podarilo tohto herkulesa konečne vybiť, zapol som stopky a sledoval priebeh nabíjania. Čo som zistil?

čas kapacita
30 minút 25 %
60 minút 46 %
90 minút 66 %
120 minút 83 %
150 minút 97 %
168 minút 100 %

Ako vidíte, smartfón na 50 % kapacity nabijete zhruba za hodinu, za necelé tri hodiny ho máte nabitý naplno. Nie je to extra rýchlo, ale vzhľadom na veľkú kapacitu batérie ide o prijateľnú dobu.

Fotoaparát

Moto g9 power ponúka hlavný snímač s rozlíšením 64 Mpx a clonou f/1,8. Sekunduje mu 2 Mpx makro snímač s f/2,4 a snímač hĺbky. Video si natočíte v maximálnom rozlíšení FHD (1080p) pri 60 fps. Webkamera má 16 Mpx rozlíšenie, video zvládne vo FHD kvalite pri 30 fps.

Technológia Quad Pixel sa nachádza v zadnom aj prednom fotoaparáte. Obľúbená funkcia Spot Color Video vie zvýrazniť farbu nielen na fotkách, ale po novom aj na videu.

Fotoaparát vám pri dobrom svetle prinesie slušné zábery. Ak je svetla menej, už to nie je také skvelé, ale stále sa vám podarí zhotoviť použiteľné obrázky. Treba mať len pevnú ruku, optický stabilizátor vám v tomto prípade nepomôže.

Moto g9 power dokáže natáčať videá, opäť získate prijateľnú kvalitu, ktorá by mala väčšine používateľov postačovať. Samozrejme, nebudeme ju porovnávať s top modelmi s 5-krát väčšou cenou, ktoré majú vyspelejšie senzory, lepšiu farebnú hĺbku a optickú stabilizáciu.

Aplikácia fotoaparátu prichádza v tretej generácii, je jednoduchá a aj nováčik sa v nej okamžite zorientuje. Jediná škoda je, že tu nenájdete ultraširoký objektív. Stále však platí, že v rámci cenovej triedy dostanete jeden z najlepších fotoaparátov.

Čo sa mi páčilo

Smartfón poháňa čispet Snapdragon 662 spárovaný so 4 GB RAM. Napriek tomuto hendikepu vie dodať dostatočný výkon na bežné úlohy počas dňa. Spustíte si na ňom aj náročnejšie hry (Asphalt, Call of Duty) – za predpokladu, že sa uskromníte s nižšou kvalitou.

Snímač odtlačkov prstov funguje veľmi dobre, oveľa lepšie ako mali prémiové smartfóny pred pár rokmi. Pekný je aj samotný telefón. Pri pohľade na zadnú stranu mnohých nenapadne, že ide o pomerne lacné zariadenie. Kvitujem, že Motorola sa nevzdala 3,5 mm jacku a tiež, že v moto g9 power nájdete aj FM rádio.

Kvalita fotoaparátu je milým prekvapením. Ponúka lepšie výsledky, ako by ste od neho, vzhľadom na cenu, očakávali.

Čo by mohlo byť lepšie

Lepších by mohlo byť veľa vecí, ale ak berieme na zreteľ cenu, ktorá je necelých 200 eur, nastane iná situácia. Áno, mohlo by tu byť bezdrôtové nabíjanie. Áno, smartfón mohol by byť vodovzdorný. Áno, mohol by byť štíhlejší. Ale jednoducho, cena nepustí a pre mnohých používateľov, ktorí sú cieľovou skupinou pre tento model, nie je podstatné to čo tu chýba, ale čo používateľom ponúka.

Pozrite si

Motorola moto g9 plus – vydarený model, ale nie pre každého

Verdikt

Zariadenie so 6,8-palcovým displejom je jednou nohou v kategórii smartfón a druhou v kategórii tablet. Treba preto rátať, že nejde o kompaktný model, ale skôr o všestranného spoločníka, na ktorom si vybavíte nielen telefonáty a sociálne siete, zahráte hry na veľkom displeji, ale aj bez problémov zhliadnete nejaké to video či dokonca aj film.

Za necelých 200 eur dostanete výborný pomer cena/výkon, čo konkrétne znamená smartfón s najväčšou kapacitou batérie na trhu, veľký displej, trojitý zadný fotoaparát a takmer čistý Android 10 s príjemnou softvérovou nadstavbou My UX.

Aj preto od nás dostala Motorola moto g9 power ocenenie DOBRÁ CENA.

Ak sa vám smartfón páči, môžete ho teraz vyhrať hlasovaním v ankete NAY TECHBOX roka 2020, kde sa budú okrem Motoroly moto g9 power žrebovať aj iné hodnotné ceny. Nezabudnite, šancu na výhru máte len do 13. januára!

Motorolu moto g9 power si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ju nechajte pohodlne doručiť priamo až k vám domov.