Reklama
  • #iOS
  • 2 min.
  • 2.1.2020

Mapy.cz získali počas decembra niekoľko atraktívnych aktualizácií

Zdroj | mapy.cz
Juraj Recký
Zdroj | mapy.cz
Zdroj | mapy.cz

Mapy.cz dostali počas decembra 2019 hneď niekoľko zaujímavých aktualizácií. Vynovené fotografie na úrovni ulíc, Mapy.cz sú dostupné v CarPlay a pribudli uzávery a obmedzenia ulíc aj pre cyklistov a turistov.

Seznam.cz, majiteľ služby Mapy.cz, spustil službu Panorama, priamu konkurenciu Google Street View v Čechách, v roku 2013. Spoločnosť na službe priebežne pracuje, používateľ by však mohol cítiť potrebu častejších aktualizácií.

Zdroj | mapy.cz

Počas roku 2019 automobil spoločnosti Seznam.cz, upravený na zber fotografií pre mapy.cz, najazdil 15 073 kilometrov a vyhotovil približne 54 miliónov zdrojových obrázkov. Výsledkom sú takmer 3 milióny panorám o veľkosti 10,5 TB. Spoločnosť prefotila mestá Liberec, Hradec a tiež pražskú ZOO alebo dolnú oblasť Vítkovic.

Informácie Seznam.cz zverejnil na ich Twitter účte @mapy_cz, kde pridal aj mapu, zrejme, s aktuálnym pokrytím českých miest službou Panorama.

Počas decembra Seznam.cz v spojení s Mapy.cz oznámil aj ďalšiu zásadnú novinku. Česká aplikácia sa pripája do dvanástky navigačných aplikácií, ktoré je možné použiť v Apple riešení pre automobily.

Týmto krokom sú Mapy.cz opäť viac navigáciou a sprostredkovateľom informácií o aktuálnej dopravnej situácii. V CarPlay je k dispozícii klasická navigácia, vrátane značenia dopravných pruhov a nočného režimu. „Pridali sme tiež možnosť rýchleho prepínania máp medzi medzi obrazovkami. V CarPlay je možné používať mapy aj bez navigácie,“ povedal Jakub Faifer, produktový manažér služby Mapy.cz

Zdroj | mapy.cz

Ďalej nechýba možnosť synchronizovať funkcie z mobilného telefónu do infotainmentu vo vozidle alebo možnosť vyberať obľúbené miesta z Moje mapy do plánovania trasy.

Poslednou decembrovou aktualizáciou Mapy.cz je pridanie aktuálnej prejazdnosti, dopravných nehôd a uzávierok ciest do máp a to nie len pre automobily, ale aj pre turistov a cyklistov. Mapy.cz tieto informácie zohľadňujú pri plánovaní trás.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.