Reklama

Maptor: mapa a projektor v jednom

Dominik Fúsek

Ak často cestujete, ale nosiť papierové mapy je pre vás nepohodlné a používať na navigovanie mobilný telefón či GPS navigáciu zasa príliš zložité, možno vás zaujme riešenie menom Maptor. Gadget je ľahký rovnako ako manipulácia s ním.

Maptor

Väčšina z nás si pod pojmom príprava na cestovanie predstaví inštaláciu navigačného softvéru či mapových podkladov do svojho smartfónu, prípadne GPS navigácie. Existuje však aj mnoho ľudí, pre ktorých sú tieto zariadenia príliš zložité a uprednostňujú preto staršie spôsoby navigácie, napríklad papierové mapy. Takéto riešenie je ale značne nepohodlné, a pri častom cestovaní na rôzne miesta ešte aj drahé. Navyše, ak sa stratíte, mapa vám nepovie, kde sa práve nachádzate či kde ste nesprávne odbočili. Alternatívou je zaujímavý gadget – Maptor.

Maptor

Maptor je malý a ľahký projektor, ktorý môžete pohodlne nosiť vo vrecku či zavesený na krku. Základom jeho technológie je projektor, ktorý na ľubovoľný povrch (napríklad dlaň, stenu, tričko) premieta uložené mapové podklady. Tie doň dostanete prostredníctvom bezdrôtovej technológie Bluetooth. Ak sa stratíte, Maptor vám pomôže nájsť správnu cestu, nakoľko vďaka vstavanému GPS zobrazuje na mape aj vašu aktuálnu pozíciu. Jednoduchým posúvaním tlačidla môžete mapu aj približovať a vzďaľovať, či zväčšovať a zmenšovať. Nad Maptorom však visí ešte niekoľko otáznikov – a to nielen čo sa týka ceny a dostupnosti. Otázna je aj svietivosť projektoru, čo môže byť za slnečných dní rozhodujúcim problémom.

Maptor

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.