Reklama

Malý, ale poriadne výkonný. Ambeo Soundbar Mini prekvapí aj expertov

Zdroj | Sennheiser
Richard Pliešovský
Zdroj | Sennheiser
Zdroj | Sennheiser

Nemecký legendárny Sennheiser zmenšil svoju technológiu priestorového zvuku Ambeo aby sa zmestila do jeho najmenšieho reproduktora Ambeo Soundbar Mini. Vyzerá ako menšia verzia výborného Ambeo Soundbar Plus, prekvapujúca je ale jeho cena.

Mini prináša kompaktný a elegantný dizajn, ktorý bez problémov zapadne do akéhokoľvek priestoru, ktorý ozvučí 7.1.4-kanálovým zvukom.

Ambeo Soundbar Mini je na opačnom konci veľkostného spektra ako Ambeo Soundbar Max. Mini sa viac podobá na model Ambeo Soundbar Plus. Samozrejme, veľkosť soudnabru ovplyvňuje výho výbavu. Tam, kde má Plus deväť samostatných meničov, vrátane vyhradených výškových reproduktorov a duálnych subwooferov, do sa Mini zmestili dva subwoofery, ktoré spracujú basové tón už od 43 Hz. Väčšinu zvuku zabezpečujú dva predné a dva bočné širokopásmové meniče. Napriek tomu, že má len 6 reproduktorov dokáže Ambeo Soundbar Mini spracovať 7.1.4 kanálov, treba však rátať s tým, že horné a priestorové kanály rieši virtualizácia.

Obsah pokračuje pod reklamou

V soundbare sa nachádza 6 zosilňovačov triedy D s celkovým výkonom 250 W (RMS). Frekvenčná charakteristika je od 43 Hz do 20 kHz. Na kalibráciu miestnosti slúžia 4 vstavané mikrofóny. Ambeo Soundbar Mini má 70 x 10 x 6,5 cm a 3,3 kg.

Zdroj | Sennheiser

Veľkosť soundbaru sa postarala aj o zredukovanú sadu vstupných portov. Z niekoľkých HDMI, optických a analógových portov umiestnených v Ambeo Soundbar Plus tu nájdete jediný HDMI (ARC/eARC) port. Soundbar dokonca ani nepodporuje káblový subwoofer a výrobca odstránil i ethernetový port, takže Mini pripojíte k internetovej sieti len cez Wi-Fi 6. Tento hendikep eliminuje pokročilá konektivita AMBEO|OS, hudbu môžete streamovať cez Bluetooth 5.2, Apple AirPlay 2, Spotify Connect, Tidal Connect. Nechýba vstavaná Alexa a Google Chromecast.

Každopádne, aj takéto malé zariadenie prinesie výkonné a najmä kvalitné audio dostatočne ozvučí bežný slovenský interiér. Sennheiser Ambeo Soundbar Mini je dostupný od 1. septembra na webstránke výrobcu a u vybraných predajcov za 799 €.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.