Reklama

Malibu je prvý Bluetooth reproduktor na svete so solárnym nabíjaním

Zdroj | Urbanista
Richard Pliešovský
Zdroj | Urbanista
Zdroj | Urbanista

Závislosť na elektrickej energii je technologickým nadšencom dôverne známa vec. Ešte horšie je kombinácia tech-fandu, ktorý sa zároveň venuje outdooru. Riešením sú power banky, no v poslednej dobe sa čoraz viac do popredia dostávajú solárne články.

Energia získaná zo slnka je k dispozícii kdekoľvek, kde svieti, čo znamená aj pri dlhšom pobyte v prírode. Spoločnosť Urbanista prináša po dvojici slúchadiel so solárnym nabíjaním odolný solárny bezdrôtový reproduktor.

Urbanista Malibu je (vraj) prvý bezdrôtový reproduktor so solárnym nabíjaním na svete. Umožňuje to integrovaná technológia solárnych článkov Powerfoyle. Malibu sa samonabíja pri každom vystavení vnútornému alebo vonkajšiemu svetlu, takže reproduktor bude funkčné celý deň.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Urbanista

Pomocou aplikácie Malibu máte pod kontrolou nabíjanie. Integrovaná batéria pritom ponúka celodennú výdrž, ktorá zaisťuje, že si reproduktor užijete aj počas zamračeného dňa. Bolo to preto, lebo prístup Urbanistu k zariadeniam poháňaným solárnou energiou nie je použiť akýkoľvek materiál absorbujúci slnečné žiarenie na existujúce zariadenie a nazvať ho ekologický.

Podľa portálu The Verge, „spoločnosť trávi veľa času tým, aby boli produkty energeticky efektívnejšie, aby mohli získať maximálny úžitok z extra energie poskytovanej slnkom“. Na prvý pohľad sa môže zdať, že integrovať solárnu nabíjačku do reproduktora je mneší problém, ako do slúchadiel, ale ukázalo sa, že to tak nie je. Výrobca musel prekonať úplne nový súbor výziev.

Marten Sahlen, produktový manažér spoločnosti, vysvetlil, že Bluetooth reproduktor má oveľa väčšiu spotrebu, ako slúchadlá. „Plne bezdrôtové pripojenie a slúchadlá sú z hľadiska efektívnej spotreby energie o niečo jednoduchšie, zatiaľ čo reproduktor jej spotrebuje exponenciálne viac.“

Malibu má zaujímavý oválny tvar. Vo vnútri sú umiestnené dve 2,5″ meniče, ktoré predstavujú kompromis medzi kvalitnou reprodukciou a stále pomerne nízkou spotrebou. Na zadnej strane je tlačidlo napájania a USB-C port pre káblové nabíjanie: Nechýba pripevnená šnúrka na prenášanie reproduktora.

Zdroj | Urbanista

Malibu má dva hlavné režimy počúvania. Popri režimu bežného počúvania ide o úsporný mód. Ten sa dá aktivovať dlhým stlačením jedného z tlačidiel reproduktora. Takto si optimalizujete spotrebu pred kvalitou zvuku, výrobca uvádza, že sa tým zdvojnásobí doba prehrávania. Je to na úkor výkonovo náročnejšieho basového meniča. Ak sa nachádzate v tmavej miestnosti, môžete počítať s výdrž cca 20 hodín. Režim nízkej spotreby ponúkne až 40 hodín. Ak sa reproduktor používa nepretržite vonku počas priemerného slnečného dňa, z 20 hodín získate takmer 30 hodín.

Ako sa na správne outdoorové zariadenie patrí, má krytie IP67, čo znamená ochranu proti vode, piesku, prachu a špine, čo znamená, že si hudbu, resp. hovorené slovo vypočujete kdekoľvek, bez ohľadu na podmienky. Z Malibu dokonca môžete urobiť stereosytém, funkcia Stereo Link po spárovaní dvoch reproduktorov prinesie stereo zážitok.

Novinka sa začne predávať koncom septembra za 149 dolárov. V prípade, že si ho predobjednáte teraz, získate 10 % zľavu.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.