Reklama

Mali sme v rukách očakávaný Asus Eee Pad Slider

Drahomír Piok

Modifikovaný tablet s klávesnicou môže už ako-tak zastúpiť funkciu notebooku. Asus už raz podobné riešenie predstavil. Recenziu úspešného Asusu Eee Pad Transofmer ste našli aj u nás a dnes je celkovo druhý najpredávanejší tablet na Slovensku. Kto vedie v rebríčku predajnosti nemusíte snáď ani hádať.

Asus Eee Pad Slider

Klávesnica, áno alebo nie?

Praktické rozdiely v hardvéri medzi starším Transformerom a Sliderom nie sú nijak závažné. Teda okrem masívnej batérie, ktorú Transformer vlastnil, keď bol vcelku aj s klávesnicou. Slider sa riadi heslom „zamilovaný do klávesnice“, a tak sa už nedá od seba oddeliť na samostatný tablet a klávesnicu. V konečnom dôsledku nie je ani toto riešenie vôbec zlé. Vysúvanie klávesnice je jednoduché a zo zadnejs strany ho istí viacero kovových pántov a zarážok. Klávesnica je oproti Transformeru „ochudobnená“ o jeden riadok funkčných kláves, no stále sa dá považovať za plnohodnotnú QWERTZ. Vo vysunutom stave položíte tablet na stôl práve tak, ako by ste čakali. Je stabilný neposúva sa a pohodlne sa dá ovládať aj dotykom. Dizajn Slideru je veľmi sympatický, má solídne spracovanie a je z veľkej časti kovový. Predávaný bude v dvoch farbách, kovovej hnedej a perleťovej bielej.

Asus Eee Pad Slider

Stále špička

Obrazovka je tvorená IPS panelom s uhlopriečkou 10,1“ a rozlíšením 1 280 x 800 bodov a je chranená odolným Gorilla Glass. Procesor používa dvojjadrovú Nvidiu Tegra 2, a tak si môžete aj na tomto tablete vychutnať náročné hry s Tegra Zone. Operačný systém je samozrejme Android, pravdepodobne vo verzii 3.2. Verzia Slideru na Slovensku bude len jedna, a to s 32 GB pamäte. Operačná pamäť RAM má už štandardný 1 gigabajt. Tablet používa aj sadu kamier. Predná s rozlíšením 1,2 Mpx a zadnú s 5Mpx, no bez LED diódy. Čo už štandardné nie je, je dostupná konektorová výbava. Na tele je rozmiestnených množstvo portov ako USB 2.0, 3,5 mm audio konektor, miniHDMI 1.3 a čítačka pamäťových kariet. Model Slideru bude zatiaľ bez podpory sietí mobilných operátorov, no do budúcna sa s ňou ráta. A tak nateraz disponuje s trojicou bezdrôtových technológií DLNA, Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth 2.1 s EDR. Rozmery dosahujú 273 x 180,3 x 17,3 ~ 18,3 mm a hmotnosť úctyhodných 960 gramov. Batéria by mala vydržať 8 hodín reálnej prevádzky. Osobne som bol cenou mierne šokovaný, čakal som ohodnotenie v rozmedzí 600 €. Asus príjemne šokoval cenovkou 500 €.

Asus Eee Pad Slider

  • Kvalitná konštrukcia, QWERTZ, Cena a konektory
  • Zatiaľ bez 3G

Asus Eee Pad Slider

Asus Eee Pad Transformer vs. Asus Eee Pad Slider

Asus Eee Pad Slider

Operačný Systém Android 3.1 alebo 3.2
Displej IPS, 10.1″, 1 280 x 800 bodov
Procesor dvojjadrový, Nvidia Tegra 2, 1 GHz
Pamäte vnúrná 32 GB, 1 GB RAM
Fotoaparát 5 Mpx, HD video (720p, 25 snímkov) ?,
Bezdrôtové moduly GPS s A-GPS, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluethooth 2.1 s EDR, DLNA
Konektory USB 2.0, slot pre micro SD karty(max 32 GB), 3,5 mm audio konektor, mini HDMI 1.3,
Rozmery hmotnosť a batéria 273 x 180,3 x 17,3 ~ 18,3 mm, 960 gramov, 8 hodín (neupresnená v mAh)

Foto: techbox.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.