Reklama

Malé gumové tlačidlo Flic chce zmeniť celý svet

Marek Šimunek

Niektoré nápady sú často bizarné a vznikajú za ešte bizarnejších okolností. Napríklad nápad vytvoriť tlačidlo, ktoré by vykonalo určitú funkciu vznikol v hlave Joacima Westlunda, spoluzakladateľa startupu Shortcut Labs v momente keď sa snažil prestať fajčiť. Jednoducho ho otravovalo neustále otváranie aplikácie, v ktorej si zaznamenával každú zapálenú cigaretu a tak ho napadlo, či by sa to všetko nemohlo udiať stlačením jedného tlačidla. A Flic bol na svete.

Flic

Flic

A čo to vlastne Flic je? Je to malé plastové tlačidlo o veľkosti mince, ktoré je schopné vykonať určitú činnosť. Tú si predtým navolíte v samostatnej aplikácii. Tlačidlo reaguje na stlačenie, dlhé podržanie alebo dvojité stlačenie. Každý úkon pritom môže mať samostatnú funkciu. V súčasnosti je možné napríklad pomocou tohto tlačidla ovládať inteligentné žiarovky Hue, prehrávanie hudby, odoslanie vašej polohy priateľom, či stíšenie budíka. V budúcnosti by sa však mali objaviť aj iné možnosti, ktoré budú závisieť na podporovaných aplikáciách tretích strán.

Ak teda budete chcieť niekomu rýchlo zavolať v aute, nastavíte si kontakt. To isté platí aj pre využitie Flic ako alarmu, kedy tlačidlo automaticky odošle vašu polohu a audio signál na predvolené číslo. Nápad teda má podľa svojho tvorcu množstvo využití, otázne je či bude úspešný. Flic je totiž projekt, ktorý nájdete na crowdfundingovej platforme Indiegogo. Tu ho môžete podporiť, prípadne si ho predobjednať za 27 amerických dolárov. Keďže však Flic získal už za prvé dva dni svojej kampane viac ako 117 tisíc dolárov (na začatie produkcie bolo požadovaných 80 tisíc USD), je viac ako reálne, že toto mini tlačidlo sa dostane do sveta a zmení ho.

Flic

Foto: Indiegogo

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.