Reklama

Malá, odolná a dobre vybavená kamera od Kodaku

Drahomír Piok

Túžite nahrávať zábery na dovolenke nie len na suchu, ale aj vo vode, prípadne pod vodou? Kodak prinesie lacný variant HD kamery, ktorý je ľahký a zmestí sa do každého vrecka. Odolné vodetesné telo zvládne tlak minimálne do 3 metrov pod vodou a vydrží nahrávať až desať hodín bez prestávky. A cena? Nechajte sa prekvapiť.

Kodak Playfull  

Odolné hliníkové telo

Kodak Playfull nie je ničím novým na poli malých, ľahko prenosných kamier. Tento raz je však elektronika vsadená do vodetesného a šasi odolného proti prachu a pádom. Ako základný materiál sa používa hliník. Kodak bude predávať dve verzie, bielu a čiernu. Zadnú stranu zdobí len šošovka optiky a mono mikrofón. Áno, výstupný zvuk nebude silnou stránkou tohto zariadenia. Na čelnej strane nájdeme základné ovládacie tlačidlá a obrazovku. LCD displej používa zobrazovaciu technológiu TFT a má uhlopriečku o veľkosti 2″.

Kodak Playfull Waterproof

Príjemná cena

Playfull dokáže pracovať s viacerými režimami snímania. Dokáže nahrávať HD video (1 280 x 720 bodov) s 30 snímkami za sekundu alebo fotografovať, no len v rozlíšení 1 Mpx. Video dokáže kontinuálne preostrovať od 0,5 metra do nekonečna. Zoom je dostupný len v digitálnej podobe a dosiahne maximálne dvojnásobné priblíženie. Objektív s veľkosťou 31 mm používa 1/4 CMOS. Na tele sú naviac ukryté dva výstupy, USB 2.0, HDMI a čítačka pamäťových kariet do 32 GB. Rozmery mini kamery Kodak Playfull sú 5,58 x 9,39 x 1,27 cm a jej hmotnosť dosahuje 85 gramov. V predajniach by sa mal objaviť ešte do konca tohto roka za cenu v prepočte okolo 75 €.

Kodak Playfull Waterproof

 

Foto: Kodak

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.