Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Majte pod dohľadom teplotu vášho dieťaťa pomocou náplasti

Majte pod dohľadom teplotu vášho dieťaťa pomocou náplasti
Terézia Miková
Majte pod dohľadom teplotu vášho dieťaťa pomocou náplasti

Technológia Bluetooth už ani zďaleka nie je ničím inovatívnym. Bluetooth majú v sebe zabudované aj najlacnejšie modely mobilných telefónov. V snahe uľahčiť život bežným ľuďom sa táto technológia dostala i do rôznych zariadení, ktoré umožňujú sledovať biologické funkcie.

Merače pohybovej aktivity, spánku i srdcového rytmu zaplavili trh spotrebnej elektroniky. Trendom je však sledovať nielen biologické funkcie dospelých, ale i detí. Z nášho portálu vám môžu byť známe príslušenstvá ako napríklad MonBaby, Bellabeat a iné.

POZRITE SI: Je možné, aby inteligentný monitor zachránil vaše dieťa od náhleho úmrtia dojčiat?

Na CES 2015 sme mohli vidieť aj produkt spoločnosti Blue Spark. Jednalo sa o senzor, ktorý je schopný zaznamenávať teplotu dieťaťa počas celého dňa – celých 24 hodín. Blue Spark najnovšie tento termometer uvideol na trh pod názvom TempTraq.

TermTraq

Ako drvivá väčšina podobných zariadení, aj TempTraq je možné používať iba so sprievodnou aplikáciou. TermTraq je dostupný pre používateľov iOS aj Android. Termometer TermTraq odosiela prostredníctvom Bluetooth informácie o hodnotách teploty vášho dieťaťa. Pomocou aplikácie vás upozorní, ak biologická teplota dieťaťa stúpne nad 37°C. V aplikácii môžete vidieť merané hodnoty i čas, v ktorom boli namerané. Hodnoty je možné vidieť aj v prehľadnom grafickom znázornení. Ak používate viacero termometrov tohto druhu, pre každý z nich môžete mať vytvorený samostatný profil.

TermTraq

POZRITE SI: Bellabeat vám umožní počuť vášho potom v materskom lone.

TermTraq

TermTraq je dostupný v cene 25 dolárov, čo je v prepočte na európsku menu okolo 23 €.

POZRITE SI: Aké je to dotknúť sa nenarodeného dieťaťa?

V súčasnosti je diskutovanou témou vplyv tzv. elektrosmogu na zdravotný stav človeka. Sme mu vystavovaní aj v tom prípade, ak v konkrétnej chvíli nie sme používateľom žiadneho zariadenia. Často diskutovanou témou je napr. vplyv elektronického smogu na schopnosť mužov splodiť potomkov. K tvorbe elektrosmogu prispieva aj využívanie populárnej Bluetooth technológie, pretože je založená na komunikácii prostredníctvom rádiových vĺn s prijímacím zariadením.

V prípade TermTraq sa jedná o mobilný telefón. Viacerým z nás možno v tejto chvíli svieti v hlavách červené výstražné svetlo. Aký vplyv môžu mať podobné technológie na vývoj ľudského organizmu? Aké následky zanechajú na ich zdravotnom stave, o to viac, ak sú vystavované priamemu kontaktu s nimi?

 

Foto: TempTraq