Reklama

Majitelia Samsung Galaxy S24 Ultra riešia bizarný problém, ich S Pen páchne

Stanislav Vinc

Niekto si pri písaní poznámok do smartfónu zamyslene priložil dotykové pero pod nos a na svete máme novú mini-kauzu. Slovíčko mini je tu dvojzmyselné, jedná sa o drobný problém drobného príslušenstva najvyššieho modelu Samsung Galaxy S24 Ultra, do ktorého je priamo zabudované dotykové pero S Pen.

Majitelia tohto modelu sa na sociálnych sietiach delia o kurióznu skúsenosť. Viacero z nich si všimlo, že toto dotykové pero má nepríjemný zápach. Na príspevky už reagoval aj zamestnanec Samsungu.

Diskusia okolo zápachu dotykového pera S Pen začala v Samsung komunite na sociálnej sieti Reddit, kde si vlákna na túto tému všimol portál 9to5Google. Na príspevok „…S Pen v mojom Galaxy S24 Ultra úplne páchne. Buď mám citlivý nos, alebo túto vec grilujú vnútorné komponenty, kým je dnu. Prosím, povedzte mi, že nie som blázon“ za týždeň zareagovali už viac ako dve stovky diskutujúcich, ktorí sa s touto skúsenosťou stotožňujú.

Obsah pokračuje pod reklamou

„S Pen páchne ako nová technológia s nádychom pálenia“, „Plast v horúcej rúre? Nie. Elektrický mixér, ktorý je zapnutý, ale metličky sú zaseknuté a nemôžu sa otáčať, takže sa motor prehrieva? Áno, to je ono.“ – väčšina komentujúcich sa zhoduje, z pera cítiť plast, chemikálie a spáleninu.

Pozrite si

Samsung Galaxy S24 Ultra nie je pre každého, no lepší Android aktuálne nie je!

Nejedná sa samozrejme o žiaden problém, S Pen má tento špecifický zápach skutočne iba na krátku vzdialenosť a ak by na to pôvodný prispievateľ zrejme neprišiel náhodou a neupozornil na to vo veľkej komunite, nikto by tomu zrejme nevenoval žiadnu pozornosť. Keď už je to však v povedomí ľudí, ktorí túto tému otvorili aj na oficiálnom Samsung fóre, je zaujímavé dozvedieť sa oficiálne vysvetlenie.

Žiadne prekvapenie sa napokon nečaká, zamestnanec spoločnosti s prezývkou „AndrewL“ uviedol, že sa jedná o bežný jav. „Nie je to nič, čoho by ste sa mali obávať. Keď je pero S Pen v tele smartfónu, je blízko vnútorných častí smartfónu, ktoré počas používania generujú teplo a spôsobujú zahrievanie plastu. Môže to zapáchať ako spálenina, ale je to podobné zápachu, ktorý môžete zažiť, keď necháte auto niekoľko hodín na slnku. Sedadlá a plastové prvky vo vozidle môžu zapáchať po horúčave, po vychladnutí to ustúpi.“

Otázka prítomnosti rôznych materiálov a teoreticky aj chemického povlaku na pere S Pen, ktorú Samsung nepotvrdil, pripomína reálnu prítomnosť odpudivého povlaku na herných kartách pre konzolu Nintendo Switch. Tieto karty sú malé a keďže sú často v rukách malých detí, Nintendo na nich ich podľa všetkého nanáša špeciálny povlak, ktorý ich má od vkladania kariet do úst odpudiť. Ochutnávky herných kariet ani okusovanie pera S Pen vám ale doma určite neodporúčame. Vo svete existujú aj chutnejšie technológie.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.