Reklama
  • #iOS
  • 3 min.
  • 22.11.2010

Majitelia iPadu tešte sa, iOS 4.2 je tu!

Marek Šimunek

Po skutočne dlhej dobe čakania od predstavenia novej aktualizácie Apple iOS 4.2, ktorá má priniesť funkcie ako multitasking a zložky pre majiteľov iPadu a návrat použiteľného systému pre iPhone 3G, sa môžeme konečne tešiť. Apple totižto včera oficiálne uvoľnil aktualizáciu na iOS 4.2.

iOS 4.2 update

Uvedenie veľkej aktualizácie Apple iOS bolo odkladané niekoľko krát. Nakoniec sme sa včera dočkali a ak vlastníte Apple iPad, iPod Touch druhej, tretej a štvrtej generácie alebo iPhone 3G/3GS/4 môžete si najnovšiu verziu tohto obľúbeného operačného systému nainštalovať. Najväčšiu radosť však určite budú mať majitelia iPadov, nakoľko iOS 4.2 prináša konečne do ich zariadení podporu multitaskingu a zložiek, ktoré poznáme z najnovších verzií iOS 4 pre iPhone a iPod Touch. iPad sa tak skoro po jedenástich mesiacoch od uvedenia stáva iOS 4 zariadením a jeho majitelia konečne nebudú musieť závidieť niektoré funkcie iPhone a iPodom Touch. Tiež konečne pribudne slovenská lokalizácia systému pre iPad a s ňou aj slovenská klávesnica a samozrejme jednoduchšie písanie textu s diakritikou.

iOS 4.2 update

Okrem nových funkcií, ktoré potešia najmä majiteľov iPadov prinesie iOS 4.2 aj podporu bezdrôtovej tlače AirPrint, ktorá umožní majiteľom podporovaných zariadení okamžitú tlač dokumentov na bezdrôtových tlačiarniach a tiež funkciu AirPlay pre bezdrôtové streamovanie mediálneho obsahu z vášho iOS zariadenia do Apple TV alebo podporovaných AirPlay reproduktorov. Súčasne s uvedením novej verzie iOS spoločnosť Apple sprístupnila zdarma jednu z funkcií plateného účtu MobileMe a to Find My iPhone (nájdi môj iPhone), ktorá vám umožní diaľkovo vyhľadať a prípadne aj vymazať vaše stratené zariadenie. Bohužiaľ je táto funkcia dostupná len pre iPhone 4, iPod Touch štvrtej generácie a iPad s iOS 4.2, čo iste zamrzí užívateľov starších iOS zariadení a tiež majiteľov účtu MobileMe, ktorý si aj za túto funkciu museli doteraz platiť poplatok 79 € ročne.

iOS 4.2 update

V iOS 4.2 si budete tiež môcť konečne zmeniť font pre poznámky v aplikácii Notes z neobľúbeného fontu Marker Felt na Helveticu, alebo Chalkboard. Majitelia iPhone si zase budú môcť ku každému kontaktu priradiť jedno zo 17-tich zvonení pre prijaté SMS správy. Okrem už spomenutých nových vlastností by mal iOS 4.2 priniesť opätovne rýchlejšie reakcie pre iPhone 3G, ktorý bol podľa ohlasov majiteľov po inštalácii iOS 4.0 podstatne pomalší ako pri iOS 3.x. Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti či je iOS4.2 vo vašom iPhone 3G skutočne krokom vpred v diskusii pod článkom. Preto aby ste si mohli svoje iOS zariadenie aktualizovať na verziu 4.2 je nutné mať na vašom PC alebo Mac-u nainštalované iTunes vo verzii 10.1.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.