Reklama

Maingear Titan 17: Najvýkonnejší notebook sveta!

Drahomír Piok

Ak ste sa niekedy zaujímali, aký najvýkonnejší notebook by ste si mohli v dnešnej dobe kúpiť, tak dnes sa dozviete odpoveď. Technologická spoločnosť Maingear vám dá nadupaný stroj, ktorý zvládne všetko a to bez kompromisov! Notebook menom Titan 17 je najpravdepodobnejšie ten najväčší ale aj najvýkonnejší aký na trhu dnes dostanete.

Titan 17

Najlepší z najlepších

Pokiaľ patríte k ultimátnym hráčom alebo veľmi náročným užívateľom, ktorí by najradšej svojho domáceho oplechovaného miláčika brali aj na cesty, tak Titan 17 vám určite pomôže. Samozrejme musíte mať hlboko do vrecka. Táto plastová beštia má v sebe tie najvýkonnejšie hardvérové súčiastky, ktoré môžete zakúpiť.  Dizajn v tomto prípade nemá cenu opisovať, komu by na tom v tejto kategórii aj záležalo? Predsa pod „nejakým krytom“ sa nachádza to čo robí tento notebook tak výnimočným. Zaujímavé ale je, že je ušetrený „miliónov“ LED diód, ktoré bežne zdobia podobné kúsky. Letmo si rozoberieme najvýkonnejšiu zostavu a skúste si teraz na začiatok tipnúť aká bude jej konečná cena. Prezradím vám, že v základnej konfigurácií stojí notebook „iba“ nejakých 2 799 USD čo je 2 026 €. Teraz k detailom.

Titan 17

Je neuveriteľné čo všetko tam vošlo

Osadený Intel Core i7 990X Extreme Edition 3,46 GHz vyrobený 32 nm technológiou s 6 jadrami a možnosťou Hyperthreadingu dá osebe ihneď vedieť. Upozorňujem, že v tomto „prenosnom desktope“ je použitá verzia pre klasické počítače. Iste najväčší žrút energie, grafická karta GTX 485M s 2 GB DDR5 pamäte, tu nájdeme rovno dva krát v zapojení SLI! Displej má 17,3“ samozrejme s FullHD rozlíšením, rozložením obrazu 16:9 a matným povrchom. Operačná pamäť narástla na rovných 12 GB DDR3 s frekvenciou 1 333 Hz a posúva opäť latku vyššie. Na výber máte množstvo rôznych HDD alebo SSD, no v tom naj určite nájdeme 3 x 480 GB SSD Vertex 3, ktoré môžeme pohodlne zapojiť aj do RAIDu.

Titan 17

Stvorený pre online hráčov

So zvukom to Titan 17 myslí taktiež naozaj vážne . Päť vstavaných reproduktorov a jeden menší subwoofer iste poteší. Ale ak by to bolo niekomu málo, tak môže využiť aj služby domáceho 7.1-kanálového zvuku. Výsuvná optická mechanika číta a zapisuje na Blu-ray disky. Hráči, ktorí milujú zábavu online, sa môžu tešiť na pripojenie Wi-Fi cez Bigfoot Network Killer. Je to technológia, ktorá uprednostňuje tzv. game packety a tým výrazne zlepšuje odozvu. Prítomné je aj bežné Wi-Fi 802.11 a/b/g/n.  Bluetooth je tu nepochopiteľne zastúpený vo verzii 2.1 s ERD modulom, výrobca asi myslel nato, že bude treba niečo aj skritizovať. Portov pre jednotlivé pripojenia tu nájdeme skutočne požehnane. Pokúsim sa ich všetky vymenovať: HDMI 1.4, DVI, 3x USB 2.0, 2x USB 3.0, eSATA, Fire Wire, RJ-45, 3,5 mm audio, jack pre mikrofón, Line in, S/PDIF, čítačka pamäťových kariet, no a takmer som zabudol na 7.1-kanálové audio.

Titan 17

Len pre vyvolených

Ďalej na tomto obrovi nájdete ešte snímač odtlačkov prstou alebo aj 3,0 Mpx web kameru. Možnosť zabezpečenia Kensington zámokom je určite v tomto prípade na mieste. Zdá sa, že vo výbave chýba už len zubná kefka a novučký Thunderbolt. Po tomto opise máte určite dojem, že na uživenie tejto mašiny treba aj malý nukleárny reaktor. Určite by ho nebola škoda, lebo 8-článková batéria je tu skôr iba na parádu a skutočnú výdrž  počas náročného hrania typujem na prenesenie notebooku od zástrčky k zástrčke. A aj to dá zabrať, Titan 17 váži vyše 6 kíl! Silné stroje sú väčšinou aj veľké stroje a tento  sa pochváli rozmermi 41,91 x 5,5 x 28,7 cm. Notebook bude z pochopiteľných dôvodov slúžiť skôr ako prenosný desktop alebo poslúži ľahkým prenosom na rôznych LAN párty. Na stránke výrobcu sa dajú nakonfigurovať rôzne obmeny a môžete si vyskúšať koľko by stál váš vysnený notebook. A na koniec vám prezradím cenu, keď stojíte skúste si sadnúť, vyšplhala sa na neuveriteľných 11 389 USD (8 246 €) spolu s Windows 7 Ultimate. Je už na prvý pohľad jasné, že Titan 17 nie je určený pre bežných smrteľníkov. Stačí pozrieť na jeho výduchy, na ktorých by ste ugrilovali v lepšom prípade aj kurča.

Titan 17

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.