Reklama

Magio TV si pozriete aj v mobile, tablete i počítači a súčasne!

Števo Porubský

Telekom od dnes spúšťa pilotnú službu Magio TV pre počítače, tablety a smartfóny, vďaka ktorej si zákazníci budú môcť užívať sledovanie vybraných TV programov nielen v telke, ale na troch ďalších zariadeniach. Nová služba by mala byť neskôr doplnená o ďalšie interaktívne prvky.

 Telekom

Vďaka technológii Multiscreen môžu zákazníci Magio TV sledovať vybrané slovenské a české kanály na zariadeniach ako je desktopový počítač, notebook, tablet alebo mobil prostredníctvom fixného, resp. mobilného internetového pripojenia. Služba je spustená od dnes (2.7.2012) v pilotnej prevádzke, pričom sledovať živé vysielanie je možné zatiaľ len pri desiatich TV kanáloch: Jednotka, Dvojka, TA3, TV Markíza, TV Doma, JOJ, JOJ Plus, Film Europe, Viasat Nature a TV Óčko. Kvalita jednotlivých streamov je podľa operátora závislá od rýchlosti internetového pripojenia. Pohybuje sa vraj od 256 kbps pre mobilný internet až po 2,6 Mbps pre fixný internet. Po vyladení služby postupne pribudnú rôzne interaktívne funkcie, na ktoré sú zákazníci Magio TV zvyknutí.

 Magio TV Telekom

Pre využívanie služby je potrebné si aktivovať balíček Magio TV Go, priamo v službe Magio TV (Menu > Extra > Viac TV programov), telefonicky na 0800 123 456 alebo na predajnom mieste. Po aktivácii je možné sledovať vybrané TV kanály cez fixný alebo mobilný internet, resp. Wi-Fi, pričom služba funguje na mobilných telefónoch, tabletoch alebo počítačoch. Vysielanie je možné sledovať aj paralelne na všetkých registrovaných zariadeniach (k jednej službe Magio TV je možné naraz pridať max. 3 zariadenia). Pre prihlásenie ďalšieho zariadenia je potrebné jedno odhlásiť. Zákazník sa prihlasuje svojím účtom cez eSprievodcu na www.magio.tv. Pre sledovanie televízie môže využiť prístup z fixného internetu cez portál www.esprievodca.magio.tv alebo z mobilného internetu na m.magio.tv. Pre prístup z iPhone, iPad je dostupná natívna aplikácia v App Store, nechýba ani aplikácia pre operačný systém Android v Google Play. Funkčnosť služby na zariadeniach s iným operačným systémom ako je Android alebo iOS nie je podľa operátora garantovaná.

 Magio TV Telekom

Foto: Telekom

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.