Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Mafia oslavuje 20. narodeniny. Vývojári si pre nás prichystali hneď dva darčeky

Mafia oslavuje 20. narodeniny. Vývojári si pre nás prichystali hneď dva darčeky
Zdroj | Hangar 13
Tomáš Šmidák
Mafia oslavuje 20. narodeniny. Vývojári si pre nás prichystali hneď dva darčeky
Zdroj | Hangar 13
Zdroj | Hangar 13

Mafia patrí medzi česko-slovenské herné klenoty. Prvý diel dnes už legendárnej série vyšiel v roku 2002 a svojou pokročilou fyzikou, modernou grafikou, skvelou hrateľnosťou a hlavne pútavým príbehom zaujal hráčov po celom svete. V auguste oslávila séria svoje 20. narodeniny a vývojári nám dali hneď dva darčeky. Možnosť bezplatného získania originálneho titulu a oznámenie práce na novom.

Roman Hladík, ktorý je aktuálne šéfom vývojárskeho štúdia trilógie Mafia oznámil, že spolu so svojim tímom začali pracovať na úplne novom projekte. Hladík pracoval na pôvodnom diely od Illusion Softworks ako grafik. Illusion Softworks sa neskôr premenoval na 2K Czech a teraz sa prezentuje pod názvom Hangar 13. Štúdio stojí za kontroverznejším tretím dielom Mafie a tiež úspešným remakom pôvodnej hry.

Obsah pokračuje pod reklamou

Hladík ďalej dodal, že aj keď sa titulu dočkáme až o niekoľko rokov a viac prezradiť nemôže, sú naozaj nadšení, že môžu pokračovať v práci na tejto obľúbenej sérii a baviť hráčov novými príbehmi. Server Kotaku však už máji avizoval, že štúdio pracuje na novom diely Mafie. Malo by ísť o prequel pôvodnej trilógie, ktorý sa bude odohrávať na Sicílii na prelome 19. a 20. storočia, teda v rodisku mafiánskeho bossa Salieriho.

Pri príležitosti 20. narodenín spoločnosti, si budú môcť hráči stiahnuť a zahrať na Steame pôvodný diel z roku 2002 úplne zadarmo. Zároveň bude zlacnený aj celý balík Definitive Edition pôvodnej trilógie a to až do výšky 65 %. Akcia bude platiť od 1. do 5. septembra 2022.

Zdroj