Reklama

Madridská banka využíva robotov!

Števo Porubský

O obrovskom komplexe banky Santender v Boadilla del Monte v tesnej blízkosti španielskeho Madridu ste asi nepočuli. A určite ste nepočuli ani o tom, že namiesto hostesiek vás k zvolenému pracovisku bankárov dovedú veľmi šikovné roboty spoločnosti Ydreams.

 Santender roboty

Santender komplex je vraj najväčšou bankou (budovou) na svete, ktorú navrhol istý írsky architekt Kevin Roche. Ten na rozlohe viac ako 1 598 508 m2 vytvoril komplex deviatich 3-poschodových budov, námestia, ďalších budov (tréningové centrum, plaváreň, jedálne…), 18-jamkového golfového ihriska a parkoviska pre viac ako 5 000 automobilov. Takto si aspoň približne viete predstaviť túto megalomanskú stavbu. Predstavte si, že by vás ako klienta vždy privítala usmiata zamestnankyňa a zaviedla vás k „okienku“, ktoré potrebujete. To by bolo super, len tých dám by muselo byť nespočetné množstvo.

 Santender roboty

Tu to preto funguje inak. Namiesto usmiatej bankárky sa na vás usmeje futuristický robot, ktorý vás dovedie k jednému z 5 500 zamestnancov. Interactive Guest Assistants ako ich banka nazvala sa postarajú o to, aby ste sa nikde nestratili a našli čo presne potrebujete. Vy si len zvolíte na hlavnom termináli kam potrebujete ísť a robot sa o všetko postará. Myšlienka využívať roboty na pomoc ľudom je tu už dávno, no zatiaľ málokedy a málokde sme o niečom takomto počuli aj v praxi. Rovnako si zákazníci môžu pozrieť komplex banky pomocou Augmented reality (rozšírenej reality). Viac na videu nižšie.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.