Reklama

MacBooky Air prichádzajú s nižšou cenou a rýchlejšími procesormi

Marek Šimunek

Ak ste čakali nové MacBooky Air s lepšími displejmi, či zmeneným dizajnom budete sklamaný. Apple totiž včera potichu aktualizoval svoje ultrabooky, ale zmien nie je veľa. Modelový rad 2014 prinesie rovnaký dizajn, dokonca aj rovnaký displej, ktorý bude naďalej dostupný v uhlopriečkach 11,6“ a 13,3“. Aktualizované MacBooky Air neprinášajú dokonca ani nárast výdrže, ktorá je mimochodom svojou hodnotou 12 hodín už teraz na veľmi dobrej úrovni. Na čo nové sa teda môžeme tešiť?

Apple MacBook Air 2014

Zmien sa dočkali srdcia MacBookov Air, teda procesory. MacBooky Air síce už od poslednej aktualizácie používali moderné procesory Intel Haswell, Apple sa však rozhodol použiť procesory s mierne vyšším taktom. Základné verzie pre tento rok teda budú vybavené dvojjadrovými procesormi Intel Core i5 s taktom 1,4 GHz, oproti 1,3 GHz v prípade predchádzajúcej verzie. Samozrejme môžete svoj MacBook Air za príplatok vybaviť aj výkonnejšími procesormi Intel Core i7.

Apple MacBook Air 2014

Hodnota RAM v prípade základnej verzie ostala zachovaná na hodnote 4 GB, rovnako ako flash disk s kapacitou 128 GB. Potešujúci je však fakt, že na americkom trhu klesli ceny jednotlivých modelov o 100 USD, takže je možné očakávať zlacnenie aj na našom trhu. Aké veľké bude známe nie je.

Foto: Apple

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.