Reklama

Má byť Nissan IMk ukážkou smerovania dizajnu automobilky?

Zdroj | Nissan
Števo Porubský
Zdroj | Nissan
Zdroj | Nissan

Nissan predstavil koncept plne elektrického mestského vozidla IMk, ktoré uvidia naživo návštevníci tohtoročného autosalónu v Tokyu. Tzv. Kei car vozidlo, teda miniatúrny van do mesta má byť ale zároveň ukážkou dizajnového smerovania automobilky. Snáď teda iba v tomto segmente, keďže Kei cars sú malé nepekné krabice na kolesách.

Plne elektrické vozidlo IMk ale nemá byť len pre domáci japonský trh, ale pokojne aj ten globálny. Malé mestské vozidlá sú žiadané čoraz viac a viac, takže Nissan očakáva odbyt aj mimo domoviny. Podľa Nissanu ide síce o koncept, no ten má ukazovať možnosti malého mestského chic elektromobilu. Našťastie bude teraz zbierať informácie od zákazníkov, čo si o koncepte myslia.

Zdroj | Nissan

Nissan totiž už koncepty plne elektrických vozidiel predstavil a boli výrazne vydarenejšie ako tento model. Stačí si spomenúť na koncept IMQ či IMs alebo IMx. Nissan IMk s týmito konceptami nemá spoločné prakticky nič. Jedine tak rodinu Nissan Intelligent Mobility.

Zdroj | Nissan

O modeli IMk Nissan toho neprezradil mnoho, skôr nič. To, čo vieme vidíme iba z počítačových renderov. V exteriéri dominuje karoséria s čo najmenšími rozmermi, no tak, aby odviezla pohodlne minimálne 4 ľudí. Malé disky kolies vytvárajú pocit veľkosti. Predné i zadné svetlá sú full LED, lebo je to moderné a „žerie“ to menej.

Zdroj | Nissan

Vo výbave nebude chýbať ProPILOT najnovšej generácie s takmer plne autonómnym riadením. Zaujímavo ale znie automatický parkovací režim, niečo na štýl Tesla Summon, ale ešte prepracovanejšie. IMk po vystúpení posádky z vozidla si samé nájde parkovacie miesto a zaparkuje.

Zdroj | Nissan

Zaujímavé je aj sedenie vo vnútri vo forme lavíc, ale aj transparentné displeje či pomerne rozsiahle využívanie látky, dokonca aj na volante. Aj na ňom majú byť dotkyové plochy s LED displejmi. Z technológického hľadiska znie zaujímavo aj nastavenie vozidla podľa smartfónu majiteľa. Podľa toho, kto sa k automobilu blíži sa nastaví vozidlo podľa jeho preferencií.

Zdroj | Nissan

Čo bude mať IMk pod kapotou a karosériou (batérie) ale Nissan neprezradil. Nie je známe ani to, kedy Nissan plánuje vozidlo dostať do výroby.

Zdroj | Nissan
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.