Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lytro Illum – fotoaparát, ktorý dokáže ostriť na čokoľvek aj po odfotení

Lytro Illum – fotoaparát, ktorý dokáže ostriť na čokoľvek aj po odfotení
Števo Porubský
Lytro Illum – fotoaparát, ktorý dokáže ostriť na čokoľvek aj po odfotení

Lytro Illum

Spomínate si na nezvyčajný fotoaparát Lytro? Jeho výrobca práve predstavil ešte lepší model, ktorý zvláda lepšie fotografie, má úplne nový snímač i objektív. Výrobca ho označuje za Camera 3.0, teda fotoaparát tretej generácie, pričom prvou boli kinofilmové aparáty a druhou klasické digitálne foťáky, ako ich poznáme aj dnes. Nový Lytro Illum je však prepracovanejší. Jeho 40 Megarays snímač je oproti predchodcovi (11 Megarays) omnoho väčší a tak vie získať omnoho viac informácií z fotografovanej scény.

Po prepočítaní na známe megapixle je možné získať výslednú fotografiu v rozlíšení 5 Mpx, no o to tu vôbec nejde. Lytro Illum je totiž fotoaparát, ktorý vďaka masívnemu objektívu a unikátnemu snímaču vie zachytávať rôznu hĺbku ostrosti, čo v praxi znamená, že si snímanú scénu môžete doostriť na konkrétny predmet dodatočne. Nielen raz, ale vždy. Podľa toho, čo chcete mať v danej chvíli ostré.

Objektív s rozsahom 30 – 250 mm (po prepočte) a svetelnosťou f/2,0 na celom rozsahu je zložený vraj len z 13 členov, telo je vyrobené z ľahkých zliatin a tak je celý fotoaparát pomerne ľahký – cca 950 gramov. O pohon náročného hardvéru a softvéru sa stará najnovší procesor Qualcomm Snapdragon 801, nechýba ani 4-palcový dotykový displej s rozlíšením 800 x 480 px a s možnosťou horizontálneho naklápania či USB 3.0 konektor, SDXC slot alebo Wi-Fi. Zaujímavosťou je, že zadná strana s minimom ovládacích prvkov je jemne skosená, vraj pre lepšiu ergonómiu pri fotografovaní.

Lytro Illum

Lytro už dokáže spolupracovať aj so známym výrobcom Adobe, takže fotografie by malo byť možné upravovať v programoch ako Photoshop alebo Lightroom. Novinka Lytro Illum sa na trhu objaví v priebehu júla s cenou 1 599 dolárov.

Lytro Illum

Foto: Lytro