Reklama

Luxus v podobe značky Vertu sa vrátil, aby potešil pracháčov

Zdroj | Vertu
Richard Pliešovský
Zdroj | Vertu
Zdroj | Vertu

Známa značka pred viac ako rokom ohlásila bankrot a tak sa zdalo, že o nej už nikdy nebudeme počuť. Opak je pravdou, podobne ako stále počujeme (a vidíme) politikov milujúcich prepych, máme tu aj naspäť ultraluxusného výrobcu.

Vertu predstavil svoj najnovší Aster P v Číne, jeho výroba však paradoxne prebieha vo Veľkej Británii. Vyrába sa ručne z tých najkvalitnejších materiálov. Aster P má titánový rám triedy 5 (často sa používa v letectve a kozmonautike). Zafírový displej má 133-karátov a je vyrobený z jediného kusu. Ani zadná strana nie je ukrátená o luxus. Pokrýva ju krokodília a jašteričia koža, ktorá je v ponuke v rôznych farebných prevedeniach.

Zdroj | Vertu

Smartfón je vybavený procesorom strednej triedy – Snapdragonom 660. Má 6 GB RAM a 128 GB vnútornej pamäte. 4,9-palcový AMOLED displej má rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov. Predný fotoaparát má 20 mpx rozlíšenie, zadný len 12 mpx. Vertu teda predpokladá, že majitelia si budú radi a často robiť svojky (selfíčka). Aster P má nový Android Oreo, ktorý napája má 3 200 mAh batéria.

Na zadnej strane nájdeme aj otvor na vkladanie dvoch Nano SIM kariet. Pod každým „krídielkom“ uvidíme podpis remeselníka, ktorý smartfón vyrobil.

Zdroj | Vertu

Ani v tomto modeli nechýba známe červené tlačidlo Concierge, vďaka ktorému má jeho majiteľ prístup k svojmu osobnému komorníkovi 24 hodín denne po celý týždeň.

Pozrite si

Vynovený Vertu Constellation s podporou Dual SIM a 5,5” displejom

Hovorí sa, že kto sa pýta na cenu, nemá na to. Smartfón Vertu Aster P je zatiaľ oficiálne možné predobjednať len v Číne, približne za 5 200 dolárov v čiernej, alebo bielej verzii. Pre milovníkov zlata sa cena vyšplhá na viac ako 14 000 dolárov.

Uvidíme teda, ako sa bude staronovému Vertu dariť. V minulosti mu náklady rástli rýchlejšie ako tržby, ani superboháči neprišli na chuť tomuto luxusnému konceptu, ktorý navyše nikdy nevynikal ani parametrami.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.